Podnikatelé, zemědělci i obce mohou žádat MAS Bohumínsko o evropské dotace

evropské dotace
evropské dotace
Neděle, 13. 1. 2019, 21:01 -

Až pět milionů korun mohou získat z fondů Evropské unie žadatelé z Bohumínska. Místní akční skupina (MAS) Bohumínsko dnes v pondělí 14. ledna vyhlásila výzvu pro příjem žádostí o dotace z Programu rozvoje venkova. Peníze mohou soukromníci získat například na vybudování či rozšíření provozovny, nákladní vozy a jinou techniku, obce pak na lesní stezky, lávky, mosty či odpočinkové plochy.

„Výzva potrvá do poloviny března. Nejvyšší částka z celkového objemu pěti milionů korun půjde do zemědělsky zaměřených firem. Ty mohou na své záměry získat padesát procent částky, výše celkové dotace je téměř 2,7 milionu korun. Více než 1,2 milionu korun je určeno pro podnikatele a živnostníky, podobnou částku představuje dotace pro obce a města na zvelebení rekreačních funkcí lesa,“ popsal předseda MAS Bohumínsko Lumír Macura. Dodal, že u měst a obcí se počítá s projekty na rekonstrukci či vybudování lesních stezek, odpočinkových stanovišť, mostků, lávek, herních a naučných prvků.

Všichni zájemci, kteří mají v plánu výzvu využít a požádat o dotaci, se mohou zúčastnit informativní schůzky. Seminář pro žadatele se uskuteční 28. ledna od 14 hodin v kanceláři MAS Bohumínsko v Masarykově ulici 418 v Bohumíně. Informace podají zájemcům o dotace také zaměstnanci MAS prostřednictvím e-mailu veronika.seligova@mas-bohuminsko.cz či mobilu 730 521 422.

« zpět do rubriky