Ostravské tiskárně Finidr se daří. Na kontě má už 300 milionů knih

Ostravské tiskárně Finidr se daří
Ostravské tiskárně Finidr se daří
Úterý, 20. 3. 2018, 12:27 -

Podnikat se dá v dnešní době v čemkoliv, jenom musíte mít podnikatelský plán, který se rozhodnete zrealizovat. Pokud milujete knihy, rozjeďte byznys v podobném duchu jako firma Finidr. Jedná se o velkovýrobní tiskárnu, která leží na území Moravskoslezského kraje. Ke konci loňského roku firma slavila obrovský úspěch. Jaký?

Ke konci loňského roku se podařilo dosáhnout hranice 300 milionů. Už tři sta milionů knih bylo vytištěno v této velkovýrobní tiskárně, která na území Moravskoslezského kraje působí už od devadesátých let.

Jaká kniha byla legendárním 300stým výtiskem?

Tou speciální publikací se stal titul „Paris mythique“, kterou oficiálně vydává nakladatelství Parigramme. Snad bude tato kniha stejně úspěšná jako firma, která ji ve velkém vytiskla a poslala do knihkupectví.

Více o firmě Finidr:

Co se týče společnosti Finidr. Jedná se o firmu, která začala fungovat v devadesátých letech. Vše začalo v garážích. Společnost Finidr začala působit jako garážová tiskárna, která se od doby svého založení vypracovala mezi největší výrobce knih nejen v Česku, ale i v Evropě. Stala se tak lídrem svého oboru a dnes zaměstnává více jak 550 lidé, kteří společně s moderními technologiemi vytisknout více jak 24 milionů knih ročně.

Firma se zaměřuje převážně na barevnou produkci v pevné vazbě. Co se týče obratu firmy, každým rokem dosahuje obratu kolem jedné miliardy korun. Roste nejen v Česku, ale i v zahraničí. Právě do zahraničí každým rokem míří tři čtvrtiny produkce. Společnost se může těšit z toho, že má zákazníky ve více jak čtyřiceti zemích celého světa.

Tato společnost je taky skvělým důkazem, že byste nikdy neměli dávat na to, co říkají ostatní. Majitelé tiskárny ze začátku slýchávali, že tiskárna není dobrý nápad, že je to byznys, který zanedlouho upadne, protože všechno nahradí technologie a jiné vymoženosti. Jenže s růstem elektronických médií roste i zájem o klasické, tištěné knihy, a tak tento byznys neupadá, ale naopak prosperuje a dál roste.

« zpět do rubriky


Komentáře

To je strojový překlad?

Celý článek mi připadá, jako by vypadl z Google překladače. To nemůže být napsán česky? (více jak 550 lidé, třistastým aj.)

Přidat komentář