Ostrava a Moravskoslezský kraj na EXPO REAL

Pondělí, 14. 10. 2019, 11:25 - Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem uspěli s prezentací na mezinárodním veletrhu investičních příležitostí EXPO REAL. 
Největší evropský veletrh pro nemovitosti a investice, který je synonymem pro networking, orientaci na trhu a cenné obchodní kontakty, se uskutečnil ve dnech 7. až 9. října v německém Mnichově. Ostrava a Moravskoslezský kraj vytvořily skutečně bohatou nabídku, která rozproudila konverzaci se zástupci významných developerů a investorů. Atraktivitu společné prezentace zvýšil koncepční přístup představení města a regionu v širších souvislostech.
Expozice představila významné ostravské projekty kulturně-společenského rozvoje se zásadním dopadem na celý region – nová koncertní hala, nový multifunkční areál Ostravské univerzity či Galerie moderního umění připravované v historických prostorách bývalých městských jatek. Přičemž právě zmíněné dějící se projekty vytvořily pozitivní dojem u návštěvníků veletrhu a odborné veřejnosti, která velmi dobře rozpozná prázdnou marketingově vytvořenou iluzi od reality. Ostrava je proto vnímána jako atraktivní a dynamická moravskoslezská metropole a významní globální investoři i developeři dobře vědí, že jde o trh, se kterým musí počítat. 

Vlajkovým projektem nabídky města byl rezidenční objekt Nové Lauby, pro který nyní běží veřejná výzva k podání nabídek s termínem ukončení 31. října. Zástupci města rovněž mapovali zájem investorů o výstavbu parkovacích domů. K tomuto účelu Ostrava nabídla dva pozemky v širším centru města, první v blízkosti městské nemocnice a druhý sousedící s budovou plánované nové koncertní haly. Ohlas investorů byl velmi pozitivní a město proto připraví nejen tyto pozemky, ale i další, k prodeji formou veřejné výzvy. Uskutečnila se také setkání se zástupci logistických developerů a jednalo se o možnostech spolupráce a dalšího rozvoje vybraných lokalit.
Expo Real je veletrh, který na jedno místo dokáže přivést jedinečné množství významných aktérů realitního trhu. Těší se velké oblibě měst, investorů, vlastníků soukromého kapitálu, developerů a mnoha dalších. Nabízí tak skvělé zázemí pro setkání s realitními experty a pro diskusi příležitostí k rozvoji a růstu.
Na ploše 64 000 metrů čtverečních v šesti halách představilo svou realitní nabídku více než 2 000 vystavovatelů. Účastníci EXPO REAL zastupovali realitní průmysl v celé jeho šíři. Zájem o akci přitom roste, letos ji navštívilo 46 747 návštěvníků ze 76 zemi, což je o 3,8 procent více než minulý ročník. Nejvíce jich pochopitelně bylo z Německa, ale ve velkém počtu přijeli zájemci o problematiku také z Velké Británie, Nizozemska, Rakouska, Polska, Švýcarska, Francie, České republiky, Lucemburska, USA a Španělska.
 

« zpět do rubriky