Marlenka a nový sklad. Kolik se do něj vleze palet?

Marlenka
Marlenka
Úterý, 15. 5. 2018, 9:41 - Pokud milujete sladkosti, milujete i Marlenku. Jedná se o frýdeckomístecký podnik, který založil Armén roku 2003.

Marlenka jsou vynikající, medovo-oříškové dorty, které si zamilovala celá Česká republika. Je nutno poznamenat, že Marlenka je jen jedna, vyrábí se podle staroarménské receptury a je naprosto jedinečná. Kdyby nebyla jedinečná, nedaří se jí tak, jako se jí daří. Od roku 2003, kdy byla otevřena první výrobna, vzniklo mnoho dalších výroben, které do jedné prosperují. Nyní si Marlenka musela pořídit i nový sklad, protože neměla, kam by palety dávala.

Nový sklad je rozšířením současného areálu. Jedná se o chlazený sklad už hotových výrobků, do něhož se vleze až dva tisíce palet. Postavila ho firma HSF System a sklad naprosto splnil očekávání. Kromě hotových výrobků se zde zatím skladují i obaly a v části se nachází i nové šatny pro zaměstnance.

Skončila tak třetí etapa rozvoje

Společnost už nějakou dobu pracuje na rozvoji. Nyní byla konečně završena třetí etapa. Celý projekt stál šedesát milionů korun, a jak jsme již zmiňovali, stojí za ním ostravská společnost HSF System. I když se jednalo o velice náročnou výstavbu, celá stavba trvala necelý rok.

Sklad je umístěn na svažitém terénu a stojí na železobetonových pilotech. Právě proto byla samotná realizace velice náročná. Prostor, v němž měl být sklad postaven, se nachází hned u lesa, do něhož se nijak nemohlo zasahovat. Navíc se zde pracující stavaři potýkali s vysokými napětím, které dělalo občas problémy.

Projekt, na kterém se pracovalo i během zimy

Obdivuhodné je, že se na tomto projektu pracovalo hojně hlavně v zimě. V zimě se postavily nosné konstrukce a taky se postavil kompletní regálový systém. Poté došlo k opláštění, nasadila se střecha a instalovalo se veškeré vybavení skladu, které bylo potřeba.

« zpět do rubriky