Jaký je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými?

úspěšný
úspěšný
Neděle, 18. 2. 2018, 10:05 -

Každý chce být ve svém životě úspěšný, ale jenom málokdo tohoto úspěchu dosáhne. V současné době se může úspěšným stát skutečně každý, pokud vytrvá a vydrží a tvrdě si půjde za tím svým štěstím. Pokud se někdy budete ocitat na dně, pokud nebudete vědět, kam dál, nechte se inspirovat úspěšnějšími lidmi, kteří tu jsou a budou a kteří vám budou stále pomáhat svými citáty a životními postoji, jež vás budou motivovat. Například se můžete nechat inspirovat od Warrena Buffetta, který je dneska jedním z nejznámějším a nejuznávanějších investorů všech dob.

Warrena Buffetta znáte taky proto, že se ocitá mezi pěti nejbohatšími lidmi světa. Známe ho však jako moudrého člověka, který zná recept na úspěch. Dokonce ví, jaký je rozdíl mezi neúspěšnými a úspěšnými. A tento rozdíl se rozhodl sdělit celému světu.

Víte, jaký je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými?

Podle Warrena Buffetta je hlavní rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi ten, že úspěšní lidé umí říkat NE, a to takřka na všechno. V tom tkví i recept na úspěch.

Pokud si říkáte, že v tom nemůže tkvět úspěch všech bohatých, zodpovězte si otázku, kolikrát vy řeknete ne a kolikrát přikývnete ostatním, kolikrát svolíte k naprosto čemukoliv.

Vystupte z davu

Lidé jsou v dnešní době strženi davem, což znamená, že skutečně neumí říkat ne, protože dav říká neustále ano, a to naprosto na všechno. Vystupte proto z davu a rozhodněte se naprosto změnit svůj život. Nemůžete čekat, až to někdo udělá před vámi, musíte to chtít sami a musíte to udělat jenom vy sami. Nebojte se – strach je pěstován jenom ve vás samotných, proto mu nedovolte, aby rozhodoval z vaše činy.

Pokud se vám něco nelíbí, řekněte ne, pokud s něčím nesouhlasíte, řekněte ne a následovně sdělte svůj názor. Odnaučte se přikyvovat a souhlasit se vším, co vám jiní budou chtít namluvit.

« zpět do rubriky


Přidat komentář