Jaká jsou největší rizika podnikání?

rizika podnikání
rizika podnikání
Pátek, 16. 2. 2018, 10:04 -

V dnešní době lidé chtějí dělat to, co je baví. Je to skvělé a navíc je to možné – vždyť žijeme ve světě plném možností. Pokud vás práce, kterou vykonáváte, nebaví, pokud do ní chodíte s odporem a už při první minutě si přejete odejít domů, je čas na změnu. Nemusíte přecházet z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete zkusit podnikat. Samozřejmě je třeba myslet i na rizika, která se s podnikáním pojí.

Svět podnikání je dneska otevřen takřka každému. Není se čemu divit, vždyť je to možnost, jak docílit osobní svobody, jak být opět šťasten a jak si můžete svůj čas organizovat přesně podle sebe a podle svých vlastních potřeb. Nicméně to není svět, který by byl naprosto bezpečný. Je třeba myslet i na rizika, která podnikání představuje.

Bohužel se ukázalo, že konkrétně čeští manažeři na rizika vůbec nemyslí.

Co je aktuálně největším rizikem?

Aby seznámení s těmi největšími riziky bylo užitečné, vybraly jsme ty nejaktuálnější věci, na které je třeba myslet dříve, než se do podnikání pustíte. V první řadě je nutné myslet na současnou ekonomiku. Ta je sice skvělá, ale z jakého důvodu. Nezaměstnanost je rekordně nízko, což znamená, že se vám zaměstnanci budou shánět opravdu těžce. To je jedním z největších rizik dnešního světa – nedostatek zaměstnanců.

Vláda sice svolila k tomu, aby do České republiky bylo přijímáno více Ukrajinců a Filipínců, kteří zde chtějí požádat o práci, ale bohužel i ti, pokud budou schopní, budou rychle rozebráni.

Jaká jsou další rizika?

Pokud si založíte firmu, bohužel se může stát, že přijmete nečestného zaměstnance. Podle manažerů firem je to jedno velké nebezpečí, na které by si měl dávat každý zaměstnanec pozor. Nečestní zaměstnanci stojí většinou za krádežemi nebo za podvody, které se pak jenom těžce vysvětlují. K dalším nebezpečím se řadí i administrativní zátěž – je třeba dávat pozor na řádné vyplnění daní, je třeba mít stále na paměti BOZP či PO.

« zpět do rubriky


Přidat komentář