HK prosadila návrh na zvýšení limitů pro výdajové paušály

Hospodářská komora ČR
Hospodářská komora ČR
Čtvrtek, 10. 5. 2018, 11:24 -

Hospodářská komora pomohla dostat do druhého čtení v Poslanecké sněmovně návrh občanských demokratů zvýšit živnostníkům limit pro uplatnění procentuálních výdajových paušálů. Návrh z pera občanských demokratů dnes projednává Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny.

Aby se iniciativě otevřela cesta, Hospodářská komora intervenovala u poslanců napříč politickými stranami. „Obnovení původního limitu výrazně zlepší podmínky pro malé podnikání do doby, než se nalezne odborná a politická shoda třeba na zakotvení tzv. jedné paušální daně,“ říká prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý.

Limit pro uplatnění paušálu byl v závěru minulého volebního období snížen z 2 na 1 milion korun ročního příjmu. Tomuto spornému, živnostníky kritizovanému kroku přitom nepředcházela řádná diskuze s odbornou veřejností ani podnikateli, kterých se ale toto opatření dotklo nejvíce. „Podpora zejména malého a středního podnikání je naší prioritou, a proto považujeme obnovení původních limitů za zásadní pro rozvoj živnostenského podnikání v České republice,“ dodává Dlouhý.

Hospodářská komora zároveň děkuje poslancům, kteří posunuli návrh v legislativním procesu dále a pomohli tak podnikatelskému prostředí v České republice.

« zpět do rubriky