Grantový program Radegast lidem spustil veřejné hlasování

Projekt Lysá hora
Projekt Lysá hora
Pátek, 19. 7. 2019, 14:09 - Nadace rozvoje občanské společnosti a místních odborníků vybrala z přihlášených projektů osm, které podpoří částkou 1,4 milionu korun.
Lepší zadržování vody v krajině, zvyšování povědomí o významu vody nebo zalesnění kalamitních holin - to jsou příklady projektů, mezikteré letos grantový program Radegast lidem rozdělí 1,4 milionu korun. Zapojit semůže i veřejnost. Na webu www.radegastlidem.cz probíhá až do 26. srpna 2019 hlasování a vítězný projekt získá prémii 50 000 Kč.

Grantová komise programu Radegast lidem složená ze zástupců pivovaru, Nadace rozvoje občanské společnosti a místních odborníků vybrala z přihlášených projektů osm, které podpoří částkou 1,4 milionu korun. Letošní 17. ročník programu Radegast lidem se zaměřil nejen na ochranu životního prostředí, udržitelný turismus nebo rozvoj Beskyd, ale předevšímna boj se suchem a péči o vodní zdroje. Jeden z podpořených projektů například usilujeo zvýšení podílu mokřadů pod Radhoštěm, které povedou k zdržení vody v krajiněa ochlazování krajiny. Další z projektů se zase zaměřuje na zvyšování povědomí o významu vody a nutnosti šetrného zacházení s vodními zdroji.
Všechny podpořené organizace v rámci programu Radegast lidem získají také finanční příspěvek na vzdělávací aktivity v hodnotě 5 tisíc korun. „Od 17. července do 26. srpna 2019 pak probíhá hlasování veřejnosti na webu www.radegastlidem.cz. Organizace, která získá nejvíce hlasů, obdrží navíc bonus ve výši 50 tisíc korun. Vítěze veřejného hlasování již tradičně oznámíme na Radegast dni, který se letos koná 31. srpna 2019 ve Frýdku-Místku,“ říká Tereza Kamal, která je v Plzeňském Prazdroji zodpovědná za grantové programy.
Grantový program Radegast lidem podpořil za 17 let existence již desítky projektů částkou vyšší než 35 milionů korun. „Program Radegast lidem pomáhá tam, kde je Pivovar Radegast doma. Chceme, aby se jedinečná beskydská krajina zachovala i dalším generacím. Letos jsme se zaměřili na problematiku sucha a nedostatku vody, které nás tíží stále víc. V pivovaru Radegast patříme v šetření s vodou k nejlepším na světě a chceme v tomto úsilí pomoci i dalším místním organizacím a projektům,“ říká Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast.
Projekty, které postoupily do veřejného hlasování:
Hory, louky a voda (ČSOP SALAMANDR)
Putování s kapkou vody (Severomoravské regionální sdružení ČSOP)
Rekonstrukce hospodaření s odpadními vodami na turistické chatě Skalka (Spolek Skalka Mosty u Jablunkova, z.s.)
Revitalizace vrcholu Lysé hory - I. Etapa (Klub českých turistů)
Zalesníme a posedime na Pivčankach (SH ČMS - Sbor dobrovolných hasičů StaréZubří)
Příště u nás, aneb SEJDEME SE U CIMBÁLU (Spolek Po súsedsku)
POBESKYDÍ OPEN (Beskydská šachová škola z.s.)
Ochrana včel v Zoo Ostrava (Zoologická zahrada Ostrava, příspěvková organizace)
 

« zpět do rubriky