Facebook zakazuje reklamy související s kryptoměnami

Facebook
Facebook
Čtvrtek, 15. 2. 2018, 9:56 -

Dnešní svět se točí kolem sociálních sítí a kolem kryptoměn. Mezi nejznámější sociální sítě patří Facebook, mezi nejznámější kryptoměny se řadí bitcoin. Když se tyto dvě věci spojí, vznikne jeden velký byznys. O Facebooku je známé, že se na jeho zdi dají pověsit různé reklamy, které osloví skutečně velké množství lidí. Pokud se reklamy týkají kryptoměn, cena takového bitcoinu vzroste. Ovšem před nedávnem se nechal Facebook slyšet, že všechny reklamy, které se jakýmkoliv způsobem pojí s kryptoměnami, zakáže.

Určitě jste zaznamenali, že Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, chce svůj nápad přivést „ke kořenům“. Rozhodl se, že Facebook bude opět podporovat hlavně příspěvky uživatelů a že reklamy budou dány do pozadí. Pokud se bude jednat o reklamy, které se pojí s kryptoměnami, tak ty budou zcela zakázány. Cena třeba takového bitcoinu bude výrazně kolísat. Podle všeho cena v návaznosti na oznámení už nyní klesla o dvanáct procent na 9 810 dolarů.

Proč budou takové reklamy zakázány?

Ředitel pro produktový management se k tomuto zákazu vyjádřil jasně – prý Facebook nezakáže jenom reklamy, které jsou spjaty s kryptoměnami, ale všechny reklamy, které v sobě nesou zavádějící či klamavé propagační praktiky, k nimž se řadí nejen nabídky mincí a kryptoměny, ale i binární opce. Tyto reklamy zakazuje nová strategie, kterou se nyní nejznámější a nejrozšířenější sociální síť bude řídit.

Novou strategii potvrdil i zakladatel této sociální sítě Mark Zuckerberg. Mnoho příznivců digitálních měn tento krok označují jako pozitivní, ale samozřejmě našly se i negativní reakce.

Kryptoměny se s tímto umí porvat!

I když cena bitcoinu na základě oznámení klesla, opět se jistě vyhoupne nahoru. Podle odborníků nebude mít tento krok ze strany Facebooku negativní dopad na svět kryptoměn. Podle analytiků je to jenom problém, který se dal očekávat a se kterým se víceméně počítalo. Na trhu s kryptoměnami jsou stále trhliny, které jsou způsobeny rychlým růstem a které je třeba co nejdříve doladit. 

« zpět do rubriky


Přidat komentář