DRFG investuje do komerčních nemovitostí

DRFG
DRFG
Úterý, 28. 5. 2019, 18:21 - Poslední ekonomická krize ukázala, že maloobchodním řetězcům zpomalení ekonomiky příliš nevadí. Některým se v krizovém období dokonce zisky zvyšovaly.

Poslední ekonomická krize ukázala, že maloobchodním řetězcům zpomalení ekonomiky příliš nevadí. Některým se v krizovém období dokonce zisky zvyšovaly. Jasně to tedy ukazuje, že nemovitostní fond, který se zaměřuje právě na retail, poskytuje z dlouhodobého hlediska investorům stabilní výnos. Výhodou také je, že na rozdíl od jiných aktiv je rezistentní vůči výkyvům v ekonomice.

Například fondy značky CZECH FUND, které patří pod investiční skupinu DRFG Davida Rusňáka, mají v portfoliu maloobchodní reality zaměřené na nižší střední nebo střední vrstvy, mohou zhoršení ekonomických podmínek poměrně dobře ustát, vysvětluje hlavní ekonom CZECH FUND Lukáš Kovanda. Podle něj totiž tyto řetězce nenabízejí luxusní zboží, ale produkty běžné spotřeby, které se prodávají i v době ekonomického poklesu, a právě proto mnohé řetězce své zisky v době krize ještě zvyšovaly.

Nemovitostní fond investuje do obchodních zón

CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND se také zaměřuje na investice do retail parků. Vyhledává obchodní zóny především v krajských a okresních městech po celém Česku. V těchto destinacích jsou tyto obchodní řetězce často jediným místem, kde se dá nakupovat, nebo tady nemají výraznou konkurenci.

To je právě důvod, proč ani v době ekonomické krize jejich obsazenost výrazně neklesala. Aktuálně je obsazenost 96 % a dlouhodobé nájemní smlouvy dávají investorům výhled na stabilní výnos. Smlouvy s nájemníky uzavíráme v průměru na čtyři až pět let, v případě potravinářských řetězců dokonce na více než deset let, vysvětluje Kovanda a dodává, že pro investory to znamená příslib dlouhodobého výběru nájemného, což je pro zhodnocování samotného fondu naprosto klíčové. Nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND na trhu působí od roku 2016 a od té doby přinesl investorům zhodnocení +16,37 % (23.02.2016 – 31.03.2019).

« zpět do rubriky