Do kdy lze počítat s přerušenou EET?

EET
EET
Pátek, 26. 6. 2020, 9:09 - Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. A dokonce lze toto staré známé přísloví praktikovat i na koronavirus, který v nedávných měsících zatřásl nejen Českou republikou, ale celým světem. Během koronaviru musela být celá řada podniků uzavřená, což způsobilo krach mnoha společností. 

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. A dokonce lze toto staré známé přísloví praktikovat i na koronavirus, který v nedávných měsících zatřásl nejen Českou republikou, ale celým světem. Během koronaviru musela být celá řada podniků uzavřená, což způsobilo krach mnoha společností. Naštěstí se vláda snažila podnikům krapet vyhovět, proto se například přerušila nutnost vést elektronickou evidenci tržeb. Společně s ní se poslední fáze EET pozastavila, tudíž malé a mikro podniky mohly finanční prostředky (i když nevelké) investovat do důležitějších věcí. V souvislosti s přerušenou nutností vést elektronickou evidenci tržeb se však nabízí otázka, do kdy se s tímto může počítat. Kdy EET bude opět spuštěno?

 

S příchodem koronaviru se vláda rozhodla odložit vše, co bylo na programu. Sem spadá například i spuštění třetí a čtvrté vlny EET, která se vztahovala na drobné a menší podniky a živnostníky. Nejen, že došlo k pozastavení spuštění poslední fáze, ale také došlo k přerušení elektronické evidence tržeb. Jenže to není něco, co bude trvat donekonečna.

EET bude pozastaveno do konce letošního roku

I když se očekává, že to nejhorší teprve přijde, senát přesto zavrhl pozastavení EET až do roku 2023 (výjimkou v tomto případě byly ubytovací a stravovací služby, dále obchod). Rozhodlo se tedy, že EET bude přerušena pouze do konce letošního roku. Analytici se však shodují na tom, že dojde ještě ke změnám, protože velká krize se na nás teprve žene.

Od příštího roku se EET rozšíří na všechna odvětví

Společně s tím platí, že od příštího roku se EET tedy dotkne už všech odvětví. Se znovu spuštěním elektronické evidence tržeb se tedy rovnou spustí i 3 a 4 vlna EET. Od začátku příštího roku se tak povinnost vést elektronickou evidenci dotkne i řemeslníků nebo advokátů či lékařů a dalších živnostníků či menších a mikro společností.

 

 

« zpět do rubriky


Komentáře

Best what you want to know about drugs.

Pills information leaflet. Drug Class. <a href="https://prednisone4u.top">buying generic prednisone price</a> in Canada. Best what you want to know about drug. Read here. [url=http://bpo.gov.mn/content/191]Everything about drug.[/url] [url=http://en.nextool.cn/index.php?g=&m=article&a=index&id=29&cid=2]Actual news about medicine.[/url] [url=https://kempas.com.ua/komod-greeenlife-002]All news about drugs.[/url] 3339c0f

Přidat komentář | Ostrava-Online.cz

Thank you so much for sharing your neat web-site. https://gaydatingzz.com/

dating sites free

single chatting free [url="http://onlinedatingtwo.com/?"]matthew gubler dating[/url]

free adult dating

free online dating [url="http://datingsitesfirst.com/?"]hawaii stds online dating[/url]

gay dating sites malaysia

is bumble good for gay dating? kidloves gay dating [url="http://gaydatingzz.com?"]gay dating show on fox[/url]

gay dating coach hitch

gay dating sties gay dating winfield ks [url="http://gaychatus.com?"]gay dating michigan[/url]

gay christians dating

dating as a shy gay guy g2g dating gay [url="http://gaychatgay.com?"]black gay dating sites[/url]

gay 15 year old dating site

best gay bear dating sites gay women dating sites [url="http://gaychatus.com?"]cd/ts/tv dating mn gay bi[/url]

indian gay dating sites

top gay dating sites for free older gay men online dating [url="http://gaychatus.com?"]bristler dating site for gay[/url]

gay sugar daddy dating website

gay army dating grinder online gay dating [url="http://gaychatus.com?"]young gay dating sites[/url]

Přidat komentář