Do kdy lze počítat s přerušenou EET?

EET
EET
Pátek, 26. 6. 2020, 9:09 - Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. A dokonce lze toto staré známé přísloví praktikovat i na koronavirus, který v nedávných měsících zatřásl nejen Českou republikou, ale celým světem. Během koronaviru musela být celá řada podniků uzavřená, což způsobilo krach mnoha společností. 

Říká se, že všechno zlé je pro něco dobré. A dokonce lze toto staré známé přísloví praktikovat i na koronavirus, který v nedávných měsících zatřásl nejen Českou republikou, ale celým světem. Během koronaviru musela být celá řada podniků uzavřená, což způsobilo krach mnoha společností. Naštěstí se vláda snažila podnikům krapet vyhovět, proto se například přerušila nutnost vést elektronickou evidenci tržeb. Společně s ní se poslední fáze EET pozastavila, tudíž malé a mikro podniky mohly finanční prostředky (i když nevelké) investovat do důležitějších věcí. V souvislosti s přerušenou nutností vést elektronickou evidenci tržeb se však nabízí otázka, do kdy se s tímto může počítat. Kdy EET bude opět spuštěno?

 

S příchodem koronaviru se vláda rozhodla odložit vše, co bylo na programu. Sem spadá například i spuštění třetí a čtvrté vlny EET, která se vztahovala na drobné a menší podniky a živnostníky. Nejen, že došlo k pozastavení spuštění poslední fáze, ale také došlo k přerušení elektronické evidence tržeb. Jenže to není něco, co bude trvat donekonečna.

EET bude pozastaveno do konce letošního roku

I když se očekává, že to nejhorší teprve přijde, senát přesto zavrhl pozastavení EET až do roku 2023 (výjimkou v tomto případě byly ubytovací a stravovací služby, dále obchod). Rozhodlo se tedy, že EET bude přerušena pouze do konce letošního roku. Analytici se však shodují na tom, že dojde ještě ke změnám, protože velká krize se na nás teprve žene.

Od příštího roku se EET rozšíří na všechna odvětví

Společně s tím platí, že od příštího roku se EET tedy dotkne už všech odvětví. Se znovu spuštěním elektronické evidence tržeb se tedy rovnou spustí i 3 a 4 vlna EET. Od začátku příštího roku se tak povinnost vést elektronickou evidenci dotkne i řemeslníků nebo advokátů či lékařů a dalších živnostníků či menších a mikro společností.

 

 

« zpět do rubriky