Co jsme během sto let republiky dokázali?

Tatra 87
Tatra 87
Čtvrtek, 24. 5. 2018, 6:57 -

Určitě jste zaregistrovali, že letos slavíme kulaté výročí – slaví se sto let založení samotného československého státu. Je tedy pochopitelné, že toto výročí bude každé město prožívat. Už nyní se ví o mnoha oslavách, které se budou během letošního roku konat. My vám však chceme připomenout to, co jsme během těch sto let vybudovali, vytvořili, dokázali, vymysleli. Nebylo toho málo a mnoho našich vynálezů a inovací se doslova zapsalo do světa.

Pojďme si proto zmínit ty nejzajímavější z nich. Zaměřme se nyní na automobily, kterými jsme se zapsali do světa.

Škoda Octavia

Česká republika se zapsala do světa hlavně díky automobilům, které vyrobila. K těm nejznámějším automobilkám se řadí hlavně automobilka Škoda, která má na svědomí i automobil Škoda Octavia. Právě na tento vůz můžeme být hrdí – jedná se totiž o nejprodávanější automobil v historii. Češi si od první chvíle mysleli, že se bude jednat o závodní vůz, ale nakonec z toho byl vůz pro nižší střední třídu. Později se označoval za lidový vůz, což znamená, že je to vůz, která má styl i velký kufr.

Pokud by vás zajímalo, kolik jich doposud bylo vyrobeno, hned vám to prozradíme. Od roku 1996 jich mladoboleslavská automobilka vyrobila víc jak pět milionů korun.

Tatra 87

Milovníci automobilů moc dobře vědí, o jaký vůz je řeč. Tatra 87 se stala legendární tehdy, kdy ji cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund vytáhli na cestu do Afriky a Jižní Ameriky. Poté se začala vyrábět sériově a jednalo se o velice prodávaný vůz.

Tatra 87 byla vozem, který obstál i před celosvětovou konkurencí. Například americký deník New York Times vyhlásil Tatru 87 svěratelským kouskem roku 2010. Tatra 87 tak obstála před obrovskou konkurencí – označila se za jediný sběratelský vůz ze 651 dalších automobilů. Jejím nástupcem pak byla další Tatra, a to Tatra 603.

Tatra 87
Tatra 87
 

« zpět do rubriky