Česká měna opět posílila

Česká měna
Česká měna
Čtvrtek, 22. 2. 2018, 10:02 -

O České republice lze říct, že se jí aktuálně velice daří. Tomu nasvědčuje například nízká nezaměstnanost a rekordně vysoká zaměstnanost. Taky se nám zvyšují částky na výplatních páskách, stejně jako se nám zvyšuje nemocenské. Zavádí se otcovská poporodní péče a zanedlouho se dočkáme i takzvaného dlouhodobého ošetřovného. K pozitivním novinkám se řadí i to, že česká koruna opět posílila vůči euru.

Pokud se chystáte v brzké době či v budoucnosti cestovat do zemí, v nichž se platí eurem, vyplatí se nakoupit eura nyní hromadně. Kdo ví, jak to bude s eurem do budoucna – může se z ničeho nic stát, že euro opět vzroste, proto nic neriskujte a raději si rozměňte koruny za euro už nyní.

Na jaké částce je koruna vůči euru nyní?

Aktuálně se skutečně vyplatí rozměnit si koruny za euro – nyní je koruna tak silná, že za euro zaplatíte pouze 25,27 korun. Posílila tak z 25,32 na již zmiňovanou částku 25,27 korun za euro. Jedná se o vůbec nejsilnější korunu od intervencí České národní banky, které se uskutečnily vloni v dubnu.

Zároveň se jedná o nejsilnější euro od roku 2013.

Posílí koruna či už nikoliv?

Podle odborníků je sice dobré si už nyní rozměnit, pokud někam plánujete v blízké době vycestovat, ale neuděláte špatně, jestliže ještě chvilku počkáte. Koruna by podle expertů měla posílit ještě víc – měla by se dostat až na rovných 25 korun za euro. To je však záležitost budoucnost, která je vždy nejistá.

Pokud bychom měli říct, jak silná bude koruna na konci letošního roku, tak bychom s pětadevadesátiprocentní jistotou řekli, že může posílit až na 24,50 korun za euro. To je však konečná hranice, na kterou by se koruna mohla během letošního roku dostat. Níž už podle všeho klesat nebude.

Na posílení koruny má vliv vnější okolí, proto berme tyto informace spíše jako spekulace než jako holé fakty.

« zpět do rubriky


Přidat komentář