Andrej Babiš – jeho investice i důvod, proč je jedním z nejbohatších lidí

Andrej Babiš a jeho investice
Andrej Babiš a jeho investice
Sobota, 10. 2. 2018, 16:28 -

Ještě donedávna žila Česká republika hlavně politikou. Přece jenom se volil nový český prezident, kterým i po pěti letech zůstal Miloš Zeman. Společně s volbami se dostala řeč i na druhého nejbohatšího Čecha – na Andreje Babiše. Teno muž, který má být naším premiérem, je dnes stíhán policií za podvody. I když je to podle všeho nečestný člověk, musíme mu uznat to, že má hlavu – že umí v dnešním světě, kdy jsme ovlivňováni médii, přemýšlet. Jenom díky rozumu se přece dostal k tak velkému majetku, jehož hodnota se dnes odhaduje na víc jak sto miliard korun. Otázkou však je, do čeho všeho investoval?

Jeho jmění skutečně nezná konce. Neinvestoval do mnoha projektů, ovšem investoval do velkých projektů. Největším jmění mu vydělal Agrofert, který spukuje mnoho firem po celé České republice. Odhad tohoto majetku je zhruba 92 miliard korun. K dalším velkým společnostem, které vlastní, patří i IMOBA, což je firma, jejíž hodnota se odhaduje na čtyři a půl miliardy korun. Nesmíme zapomenout ani na HARTENBERG, jehož hodnota je zhruba tři a půl miliardy korun.

Když k tomu přičteme další investice, skutečně dojdeme k částce sto miliard korun. To je taky důvod, proč je jedním z nejbohatších lidí ne v Česku, ale rovnou ve světě.

Pojďme si jeho největší investice do podrobna představit.

Agrofert

Agrofert je dnes českou i slovenskou jedničkou v oboru zemědělství a potravinářství. Zaměstnává více jak třicet tisíců zaměstnanců. Tržby se pohybují kolem 155 miliard korun, ebitda kolem patnáct miliard ročně. Ovšem i tato společnost má své dluhy, které jsou ve výši 24 a půl miliardy korun.

Imoba

Co se týče společnosti Imoba – to je dnes významný vlastník a provozovatel nemovitostí. Mezi významné nemovitosti, které Imoba vlastní, patří například Centrum pohybové medicíny, které se nachází na pražském Chodově, nebo farma Čapí hnízdo, které je ohodnoceno na pět set milionů korun. « zpět do rubriky