15.květen jako den podnikatelů a živnostníků

den podnikatelů
den podnikatelů
Pondělí, 13. 5. 2019, 10:15 -

Datum 15. května je vzpomínkou a přihlášením k historii českého podnikání. Toho dne v roce 1891 byla zahájena Jubilejní zemská výstava. Bylo to první veřejné a samostatné vystoupení českých podnikatelů a přesto, že se vyskytly značné překážky, zvládli čeští podnikatelé výstavu na výbornou. Včas byly postaveny všechny pavilóny, fungovala Křižíkova fontána, návštěvnost předčila očekávání. Ostatně, Průmyslový palác na výstavišti v Holešovicích je dodnes připomínkou toho, co tehdy dokázali. Proto slavíme Den českých podnikatelů a živnostníků 15. května.

Slovo „českých“ v názvu svátku má v našem pojetí zemský, nikoli národnostní význam. Nerozlišujeme podnikatele podle národnosti a oceňujeme všechny, Čechy, Slováky, Vietnamce, Němce, Rusy, Židy, Američany, prostě všechny, kdo podnikají tady u nás.

Za české podnikatele však považujeme ty, kdo jsou spjati s naší zemí, ty, kteří nevyvážejí peníze ven, ale tady platí daně, tady své zisky dále investují a tady u nás utrácejí a tím dále podporují podnikání a ekonomiku České republiky. Podporujeme všechny české podnikatele, kteří hodnoty tvoří a nevysávají jen státní rozpočet.

15 květen, Den českých podnikatelů a živnostníků

Po tomto krátkém vysvětlení vás tedy prosíme, abyste podpořili naši snahu zavést do českého kalendáře novou tradici. Podpořte myšlenku Dne českých podnikatelů a živnostníků, podpořte tím české podnikatele a živnostníky.

« zpět do rubriky