Užitečné vlastnosti borůvek

Borůvky společně s dalšími druhy ovoce nabízejí ohromující přínos, který může zlepšit zdraví každého z nás. Toto kouzelné ovoce má jednu z nejvyšších úrovní antioxidantů a nabízí i množství živin, které podporují váš mozek a vaše tělo. Je velká škoda, že i přes tyto ohromující přínosy vám doktoři borůvky nikdy nepředepíšou i přes nebezpečí farmaceutických léčiv a jejich vedlejších účinků.

Borůvky obsahují silný antioxidanty známé jako polyfenol, které ve skutečnosti pomáhají při všech nemocích. Dobrá zpráva pro každého – borůvky pomáhají i při hubnutí. Jedna studie od Shiwani Moghe, výzkumnice z Texas Woman’S University, ukazuje, že polyfenoly zabraňují růstu tukových buněk. Zjistila, že vysoké dávky polyfenolů snížily u myší počet tukových buněk o 27%.

Borůvky, stejně tak jako další ovoce obsahující antioxidanty, byly potravou pro lidi po celé generace, aniž by se vědecky vědělo o jejich prospěšných zdravotních účincích. Výhod borůvek a antioxidantů je obecně velmi hodně a jsou skutečnou hrozbou pro medicínský establišment

Kdyby lidé konzumovali zdravé potraviny bohaté na antioxidanty, pak by se léky, ať už na předpis či ne, téměř nepoužívaly – a to by snížilo farmaceutickému komplexu zisky. Antioxidanty pomáhají téměř každému zdravotnímu stavu, zde jsou nějaké věci, pro které jsou nápomocné:

- Zpomalení procesu stárnutí snížením poškození volnými radikály.
- Boj proti rakovině.
- Ochrana srdce a jater.
- Snížení krevního tlaku.
- Prevence onemocnění koronárních tepen.

Některé antioxidanty, zejména polyfenoly a flavonoidy, jsou studovány několik posledních desetiletí. Tolik užitečných informací o antioxidantech spatřilo světlo světa, že je divu, proč je nevyužívají všichni. Přístup k těmto informacím je dnes důležitější než kdy jindy, ještě před deseti lety byly přírodní potraviny běžnou součástí stravy.

Tak začněte využívat výhody borůvek a dalších potravin bohatých na antioxidanty. Skvělé potraviny pro hubnutí, které jen tak v běžné stravě nenajdete.

Překlad článku Experience the Great Benefits of Blueberries
http://naturalsociety.com/blueberries-may-help-fight-obesity-study-finds/

Zdroj: www.nezdravi

Zpět do rubriky Byliny