Těchto pět bylinek vám zlepší imunitní systém

Je dobré vědět více o jednoduchých bylinách, které nás chrání před infekcemi a léčí naše infekce a nemoci. Některé byliny mohou být konzumovány přímo, z některých je potřeba udělat čaj nebo tinkturu, zatímco jiné jsou nabízeny jako éterické oleje nebo v kapslích jako potravinové doplňky. Zde je pět takových bylinek:

Česnek
Dá se snadno použít jako jídlo každý den. V průběhu dějin se používal jako antibiotikum. Rusové jej používali tak často, že ho nazvali ruským penicilinem. Nedávný výzkum zjistil, že také zvyšuje antioxidační aktivity v těle. Česnek má široké antimikrobiální a protiplísňové účinky, působí proti proti parazitům. Česnek je nejlepší kousat nebo drtit syrový.

Unkárie plstnatá
Nejlepší unkárie plstnatá pochází z Peru. Vyhněte se těm ze severního Mexika a jižního Texasu, protože postrádá účinnost a je potenciálně jedovatá. Španělský název je una de gato. Vědecky je známá jako Uncaria tomentosa. Pod vědecký pohled se dostala v 70. letech 19. století po tom, co byla staletí používána peruánskými indiány na širokou paletu onemocnění. Bylo objeveno, že má protirakovinné účinky.

 Hřebíček
Hřebíček má léčivé vlastnosti překračující hranice svého oblíbeného použití jako analgetikum působící na dásně a bolesti zubů. Je antifungální, antivirový a antibiotikum. Může zvládnout některé bakteriální kmeny, které lékařské antibiotika nemůžou zvládnout. Je hlavní složkou legendárního oleje Four Thieves, který některým lidem pomohl přežít středověký evropský mor. Ale hřebíčkový olej existuje samostatně a čerstvé organické (bio) pupeny mohou být použity k vytvoření silného antimikrobiálního čaje.

Oregano
Oregano je nejúčinnější jako esenciální olej. Mnozí považují za nejlepší divoké horské středomořské oregano. Oregano bojuje proti širokému spektru patogenních mikrobů. Má také schopnost odrazit kvasinkové infekce, zejména ve spojení s hřebíčkovým olejem.

Černý bez
Černý bez (Sambucas nigra) je dobrý mít po ruce pro případ nachlazení. Je prodáván v obchodě jako tinktura nebo sirup. Je účinnější než léky, včetně přípravku Tamiflu, a naprosto bez vedlejších účinků a je mnohem levnější. Samozřejmě si můžete vytvořit svou vlastní tinkturu s velmi dlouhou trvanlivostí a levně.

Zdroje:
- foods-healing-power.com/health-benefits-of-garlic.html
- healthiertalk.com/immune-booster-your-spice-cabinet-4633
- mountainroseblog.com/thieves-oil
- herbwisdom.com/herb-elderberry.html

Překlad článku Use these 5 powerful herbs to boost your immune system
naturalnews.com/035810_herbs_immune_system_garlic.html

http://www.freepub.cz

 

Zpět do rubriky Byliny