Zažijte něco nezapomenutelného v Beskydech – zdolejte Lysou horu

Lysá Hora
Lysá Hora
Úterý, 20. 2. 2018, 11:05 -

Lidé si v současné době chtějí co nejvíce užít poslední zbytky zimy. Přece jenom teploty naznačují, že brzy přijde jaro, sníh pomalu ale jistě taje i v horských oblastech. Pokud tedy toužíte po poslední letošní zimní dovolené, měli byste zamířit do Beskyd. Jedná se sice o nejvyhledávanější místo v České republice, kam se jezdí lyžovat, ale i přes velkou míru turistů je to jedna z nejkrásnějších přírodních oblastí vůbec.

Kromě lyžování sem lidé jezdí za jinými zimními aktivitami. Pokud zrovna nelyžují, zkouší takzvané snowblades, což je lyžování na krátkých lyžích, s nimiž dokážete to, co s běžnými dlouhými lyžemi neuděláte. Lidé si oblíbili i adrenalinovou jízdu na dopravním prostředku, který jezdí na sněhoběžkách, či milují výšlap na Lysou horu.

Lysá hora jako nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd

Lysou horu určitě znáte – jedná se totiž o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Tento vrchol lidé zdolávají hlavně v létě, kdy je terén přijatelnější a výšlap tedy není tak náročný. Ovšem vyšlapat si Lysou horu v zimě – to je, panečku, zážitek! V zimě Lysá hora slibuje skvostný výhled na spící zimní krajinu, která vás doslova okouzlí svým klidem a neskonalou krásou. Samozřejmě tento výhled dostanete až jakousi odměnu za vyšlapání tohoto vrcholu, což není v zimě vůbec snadné! Při výšlapu na Lysou horu je třeba vybrat takovou stezku, která je bezpečná a hlavně stále udržovaná. Nepodceňte ani obuv – trasa bude zasněžená, místy zledovatělá.

Kde se ubytovat?

Pokud se do Beskyd vydáte na delší dobu – například na víkend nebo na týden – možná byste ocenili ubytování, které je v těsné blízkosti právě Lysé hory. Doporučujeme vám rekreační centrum Sepetná, což je krásné centrum, které nabízí hned několik možností ubytování v chatě, penzionu, bungalovech či v hotelu. Kromě toho se zde skvostně najíte v příjemné restauraci a hlavně si zde odpočinete díky wellness.

 

« zpět do rubriky