Zaorálkův vlastizrádný pšouk

Úterý, 28. 6. 2011, 15:18 - Dnes slaví svátek jeden ze sociálnědemokratických gigantů, všeznalec, eurooptimista až vlezdobruselista, levicový pilíř a Ostravan tělem i duší, Lubomír Zaorálek. Kdyby se udělovala cena brouka Pytlíka v oboru jakýchkoliv známých i zatím nedefinovaných věd, on by byl jediným, kdo by se o tuto cenu mohl bez začervenání a zbytečné skromnosti ucházet.

Na tohoto jinak nepodstatného tlachala, konstruktéra nereálných pitomostí a nesmyslů bych si nevzpomněl, nebýt zprávy, která zmiňuje, že ČSSD nepodpoří vstup Chorvatska do Evropské unie.

Včera se dvě hvězdy sociální demokracie, dnešní oslavenec Zaorálek a jeho přítel Sobotka vyjádřili, že jejich partaj nepodpoří schvalovací proces přístupu Chorvatska k EU, a to proto, že dodatek, vztahující se k naší republice, který je součástí této přístupové smlouvy, neprošel řádným legislativním procesem a nebyl  schválen podle zákonů této republiky.

O co tedy jde. Svého času totiž prezident Václav Klaus podmínil svůj podpis Lisabonské smlouvy tím, že při nejbližší příležitosti bude k uvedené přístupové smlouvě připojena vyjímka do kapitoly lidských práv, která České republice zajistí nezpochybnitelnost Benešových dekretů. A touto smlouvou je právě přístupová smlouva Chorvatska.

Ostuda by to asi byla velká. To mne však nechává naprosto klidným a chladným. Možná by nám jednou za to Chorvaté poděkovali, že jsme je do tohoto bankrotářského spolku nezatáhli.

Co si ale vůbec nedovedu představit, a co by se zcela reálně mohlo stát, pokud by Klausova vyjímka nebyla do změny Lisabonské smlouvy zahrnuta, je uznání napřed majetkových a posléze i mocenských zájmů sudetských Němců v prostoru naší republiky.

Socialisté se tímto dostávají z  kategorie vyděračů, kdy vydírají zbytek politického spektra a jako páku užívají Chorvaty, do kategorie vlastizrádné.

Českou republiku by takovýmto skutkem uvedli do velmi špatné, až neřešitelné situace. Tímto téměř kriminálním činem, by byla v samotných základech ohrožena naše státnost, protože nepochybujme o tom, že o své „spravedlivé“ nároky by se určitě přihlásili Poláci, Maďaři a Rakušané. Nejedná se totiž o nic menšího, než o prolomení Benešových dekretů.

Tyto dekrety by prolomily cizí soudy v zahraničí a my bychom se jejich verdikty museli řídit a podřídit se jim.

Milí socialisté Zaorálku a Sobotko, zvedá se mi z vás žaludek a doufám, že jednou za své činy budete řádně odměněni.

Petr Sedláček

 

 

« zpět do rubriky