Za co nejčastěji utrácíme?

Za co nejčastěji utrácíme?
Za co nejčastěji utrácíme?
Čtvrtek, 1. 11. 2018, 12:20 - Lidé se často sami sebe ptají, za co nejvíce utrácí. Ptají se sebe zejména v době, kdy jejich peněženka doslova skomírá, kdy v ní není ani pár desítek korun. V současné době je všude mnoho lákadel, které nás svádí k tomu, abychom za ně utratili.

Lidé se často sami sebe ptají, za co nejvíce utrácí. Ptají se sebe zejména v době, kdy jejich peněženka doslova skomírá, kdy v ní není ani pár desítek korun. V současné době je všude mnoho lákadel, které nás svádí k tomu, abychom za ně utratili.Jenže ne vždy si můžeme služby nebo oblečení dovolit. Musíme zkrátka spořit, jenže ono je to tak těžké! Pokud zrovna potřebujete něco málo ušetřit, doporučujeme vám spočítat si vaše každotýdenní či měsíční náklady. Uvidíte, jak velká suma to je. A posléze stačí jen minimalizovat náklady, které jsou navíc.

Naše náklady lze rozdělit na samozřejmé náklady a náklady, které bychom si mohli v budoucnu odpustit. Rozdělme si proto to, za co nejvíce utrácíme, do těchto dvou kategorií. Alespoň uvidíme, jak na tom jsme a co se konkrétně může v příštím měsíci změnit.

Samozřejmé náklady, s nimiž se počítá

K samozřejmým nákladům se řadí například náklady na bydlení. Pokud máte svůj příbytek pronajatý, znamená to, že nájemné si odpustit nemůžete, zde tedy nelze ušetřit. Tedy do jisté míry lze - můžete šetřit elektřinou a vodou. Pokud se rozhodnete šetřit vodou a elektřinou, ušetříte opravdu velké peníze. Nebudete tedy doplácet při každoročním vyúčtování, ale naopak dostanete vratku. Takto lze ušetřit i v případě, že máte svůj vlastní dům či byt. Na energiích a vodě lze ušetřit i několik desítek tisíc korun.

Stejně tak k samozřejmým nákladům se řadí náklady za to, co projezdíme. I zde ale je možné ušetřit. Místo toho, abyste všude jezdili autem, jezděte městskou hromadnou dopravou. K dalším samozřejmým nákladům se řadí náklady za potraviny, ale i zde je možné ušetřit, pokud budete nakupovat třeba se seznamem.

Náklady, které si můžeme odpustit

Do zbytečných nákladů se řadí investování do manikérky - manikúru si můžete udělat i doma. Také nemusíte vyhazovat peníze za večeření v restauracích či v podobných institucích. Obecně za služby své peníze vyhazujeme.

 

« zpět do rubriky