VUML 21. století

Jan Kopal
Jan Kopal
Pátek, 2. 3. 2018, 16:18 -

Jako cestovatel v čase se musel cítiti návštěvník přednášky nazvané "Migrace jako hrozba nebo šance pro EU?" v Eurocentru Praha, kterou je ideologicko-diverzní centrálou Evropské unie. Akce proběhla ve čtvrtek 1. března. Moderátor Vít Nejedlo (mohl by se klidně jmenovat i Netáhlo, aby bylo jasné, jaké hodnoty vyznává a za čí peníze hovoří) hned na úvod deklamoval naučenou definici Národního konventu o Evropské unii: "Národní konvent o Evropské unii je nová diskuzní platforma, která představuje stálé místo pro debatu o evropských otázkách v ČR. Projekt, koordinovaný na půdě Úřadu vlády České republiky, propojuje zástupce vlády, obou komor Parlamentu ČR a evropských institucí, odbornou veřejnost, neziskový sektor, sociální partnery a další zainteresované aktéry." Co ona floskule znamená zjevně netušil ani on sám. Účastníci si rázem připadali jako na školení VUMLu. Klackobraní vlajek států EU, sexy hostesky, povinná prezenční listina, dotazníčky a káva a sušenky tento dojem změnit nemohlo.

Téma rozebrala trojice na slovo vzatých "expertů": Helena Landšádlová (tlučhuba a poslankyně TOP 09, která všude byla a všechno zná), Lucie Sládková (Mezinárodní organizace pro migraci) a Radko Hokovský ("politolog" a předseda správní rady Evropských hodnot). Nikoho nepřekvapí, že jejich objevné závěry se dají shrnout do tří hlavních bodů: 1. migraci potřebujeme, 2. migranty integrujeme, 3. největší hrozbou a za všechno mohou Rusko a pravicoví populisté.

Podle Landšádlové se radikalizovala strašně malá část islámské populace. Takže si radši ani neumíme představit, jak to bude vypadat, až se zradikalizuje i ten zbytek. Kupodivu multikulty už nefrčí a svatá trojice se použití tohoto slova bránila jako čert kříže a v diskusi na položený dotaz to i sami přiznali. Jeden z přítomných diváků je tedyupozornil, že se nepochybně jedná o sexuální vojsko, když tito "charakterní" muži galantně nechali ženy doma. A nejde ani o ubožáky prchající před válkou, ale o jedince vybavené nejmodernějšími modely mobilních telefonů.

Soudruh z Evropských hodnot byl přesvědčený, že jde o absenci prevence islámského terorismu a naše migrační politika je nastavena správně a v dostatečné tvrdosti. Přizvukují dáma z organizace pro migraci vidí problém v přibarvených a zveličených obrazech migrantů ze západní Evropy. Také byla skálopevně přesvědčena, že kriminalita migrantů nestoupá (statistika se přeci nemýlí) a chudáci azylanti neparazitují na sociálních dávkách, neboť žijí v azylových centrech s příspěvkem pouhých 12 Kč na den. V ČR máme nejnižší podíl muslimů v Evropě a podpora antiislámských stran se podobá snaze o vyhánění krokodýlů z Vltavy. Nahrazení křesťanské populace muslimy je jenom mýtus. Celkově jim musíme být vděční, protože bez Ukrajinců u nás nepostavíme ani dům. Důkladný screening uprchlíků nás bezpečně uchrání. Prostě pohádky pro nenáročné, takový Večerníček pro dospělé, kde vše končí ve světlých zítřcích s Evropskou unií a jejími potentáty v čele. Na závěr už jen Nejedlo zahlaholí, že zve na další seminář. To snad raději ne, jeden takový stačí!

Mgr. Bc. Jan Kopal

 

« zpět do rubriky