Vláda dala do novin inzeráty. Hledá totiž nového kata

Úterý, 5. 2. 2013, 10:52 -
  • Vpravdě zásadní zprávu mimořádné důležitosti přinesl server Lidovky.cz. V africkém Kongu totiž přibývá obézních. Chybí tam prý kampaně za zdravou výživu. Město Goma na východě Konga podle Lidovek za posledních pět let zaznamenalo desetiprocentní nárůst počtu obézních lidí, a pokud se s tím nebude nic dělat, do roku 2021 bude dvacet procent obyvatel Gomy obézních. Bojím se, že z toho teď hrůzou nebudu moct usnout! Gratuluji schopným Lidovkám ke kvalitní novinářské práci.
  • S neméně důležitou informací, zvláště pro nás tady v Čechách, přišly Novinky.cz. Kdybyste náhodou nevěděli, tak v Kalifornii v neděli havaroval autobus s mexickými turisty. Je fakt skvělé, že to víme. Jistě jde o smutnou záležitost, ale při vší úctě, k čemu to potřebujeme vědět? Hodnota článku pro české čtenáře není nulová, je v minusových hodnotách. Přesně odpovídá pravidlu, že je potřeba čtenáře zahltit nepodstatnými informacemi, aby se v nich ty podstatné utopily. Vybouraný mexický autobus na Novinkách ale stejně netrumfnul někdejší zprávu České televize, která diváky za jejich peníze informovala o havárii linkového autobusu v Kazachstánu. Jaká je podle vás odpověď na otázku, zda v Kazachstánu či Kalifornii také píší o autonehodách na českých silnicích?
  • Toto pondělí se ukázalo jako extrémně plodné pro zprávy, jejichž zveřejnění v naší zemi nemá sebemenší opodstatnění. Nebo jste všichni napjatě sledovali následující neradostné čekání v Zimbabwe? Tam totiž po sedmi letech hledání vhodného kandidáta opět najali kata, neboť ten poslední odešel do důchodu v roce 2005. Tamní vláda nového adepta hledala prostřednictvím inzerátů v novinách, ale nikdo se ne a ne ozvat. A teď prosím pozor. Místní média spekulují o tom, že nový kat není ze Zimbabwe, ale z Malawi! Jste rádi, že to víte?
  • Předchozí dávka kvalitní práce českých médií je natolik silná, že politiku nechám dnes stranou. Snad jen jednu věc, která by neměla zapadnout, ač zazněla již předminulou neděli. Poslanec VV Petr Skokan velmi trefně pojmenoval vládní funkci Karolíny Peake. „Navrhuji, aby vláda z vicepremiérky pro nic Karolíny Peake udělala vicepremiérku pro udržování vlády za každou cenu“.

Radim Panenka

www.radimpanenka.cz

 

« zpět do rubriky