Velmi drahý atentát na zdravý rozum. Socialisté mění Ostravu

Pondělí, 20. 6. 2011, 16:04 - Téměř bez povšimnutí prošla zpráva, že primátor Ostravy Petr Kajnar, se svým náměstkem Martinem Štěpánkem vyrazili koncem května do Bruselu žádat o peníze na začlenění zhruba 6000 Romů do naší bílé, podle některých xenofobní a rasistické společnosti.

Město Ostrava prý připravilo komplexní dlouhodobý program zaměřený na zlepšení života Romů s názvem Sociálně vyloučení – Inkluze Ostrava 2011. Má se soustředit na podporu bydlení, zaměstnanosti, kultury, vzdělání a výchovy dětí.

Částka je to značná, neuvěřitelná, protože se zde mluví až o jedné miliardě korun. Ano četli jste správně. Jedna miliarda na 6000 lidí. To je na jednoho příjemce, klienta, skoro 170 000 korun.

Nevím kdo je autorem tohoto nesmyslného nápadu, ale jsem přesvědčen, že se jedná o naprosto vyhozené peníze.

Nepochybně budou zřízena takzvaně nová, zbytečná a umělá pracovní místa, protože takovýto balík je potřeba řádně „zúřadovat“. Dále přibudou různí poradci a poradci poradců. Oživí se zde celý nevládní i vládní etnobyznys, se všemi jeho naprosto pomatenými mantrami a chorými výstupy.

Vše skončí až peníze dojdou a věci se vrátí do normálu. Zjistí se, že nikdo nikam začleněn nebyl, že se sice opravilo několik domů, ty však začnou okamžitě chátrat a rozpadat se, protože je nikdo nebude udržovat.

Spasitelé a ochránci lidských práv odtáhnou někam jinam, protože zrovna tam zase nějací „moudří páni“ začnou sypat peníze a oni přeci musí začít okamžitě, bez prodlení, hlavně zcela nezjištně pomáhat začleňovat a zachraňovat nějaké zoufalce, kteří ve vé podstatě o nic takového nestojí.

Všechno je špatně. Kam se poděl zdravý rozum. Penězi, opatrováváním a zvýhodňováním ještě nikdo nikoho nepředělal.

Co je potřeba, tak to je jediné. Ukončit okamžitě podobné nesmysly a začít důsledně vymáhat povinnosti od lidí, kteří byli zvyklí pouze na uplatňování svých práv. Všude kde to udělali, tak tam se situace rychle mění k lepšímu. A rozhodně to nestálo takový balík.

Dosavadní politika vůči této minoritě, politika plošného zvýhodňování a kompenzace něčeho, co prostě z podstaty rozdílnosti kultur jednoduše kompenzovat nejde, zcela selhala. Je proto zbytečné a drahé si namlouvat opak. Je potřeba se okamžitě zbavit politické korektnosti a s multikulturou se rozloučit jako celkem. Pouze mlží a zastírá pravou podstatu věcí. Život a dlouhými roky prověřená realita vždy byla, je a bude víc, než tuny studií a nesmyslných projektů.

Na závěr si dovolím drobnou jízlivost, že by si socialisté za evropské prostředky začali s předstihem nakupovat volební hlasy?

Petr Sedláček

 

« zpět do rubriky