Vědomostní soutěž pro starší žáky v Zoo Ostrava

Vědomostní soutěž v Zoo Ostrava
Vědomostní soutěž v Zoo Ostrava
Úterý, 20. 3. 2018, 10:11 -

Ve výukovém centru v ostravské zoologické zahradě je v tomto týdnu obzvláště živo. Právě zde probíhá Velká cena zoo 2018 – vědomostní soutěž pro starší žáky, které se každoročně účastní více než tisícovka dětí z celého Moravskoslezského kraje. Zoo ji organizuje ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už více než 45 let!

První ročníky soutěže probíhaly v 70. letech minulého století, čili ještě v době, kdy budova výukového centra nestála. Kde tedy děti soutěžily? Bylo to různé a někdy docela kuriózní. Jak dokládají dobové fotografie, odehrávala se soutěžní kola např. ve venkovním výběhu hrochů nebo uvnitř pavilonu opic, kde děti dokonce psaly testy vstoje, jen opřené o zídku kolem jednotlivých expozic. Jak vidno, zájem o soutěžení v zoo byl velký a trvá v podstatě dodnes. Řada učitelů, kteří nyní doprovází své žáky, vzpomíná, že i oni se coby žáci soutěží účastnili. A nejen učitelé, ale i někteří zaměstnanci zoo, včetně pana ředitele kdysi v zoo také soutěžili.

Soutěž je určena žákům 6.-9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kterou zoo od začátku pořádá ve spolupráci s Kruhem přátel zoo. Žáci soutěží v pětičlenných družstvech formou testu. Tématem jarní soutěže jsou „Louky a pole ČR“. Do soutěže je přihlášeno přes 1300 dětí z více než 70 škol z celého Moravskoslezského kraje. Ze základního kola, které potrvá až do pátku 23. března, vzejdou finalisté, kteří své znalosti poměří ve druhém kole v neděli 8. dubna. Ceny do soutěže věnovaly firmy UAX a Ollies.

Vědomostní soutěž v Zoo Ostrava 1978
Vědomostní soutěž v Zoo Ostrava 1978
 

« zpět do rubriky