Svatba korunovačních klenotů se slaví poprvé v Ostravě

Nebeská svatba
Nebeská svatba
Úterý, 6. 3. 2018, 16:50 -

Dodrželi slib, který si dali před 75 lety. Svatba korunovačních klenotů se v Ostravě slaví poprvé.  Manželé Jarmila a František Galasovi stvrdí svůj svatební slib po těžko uvěřitelných 75 letech od uzavření sňatku. Stane se tak v obřadní síni radnice městského obvodu Ostrava-Jih v pátek 9. března 2018.

Jejich svazku manželskému bylo požehnáno 6. března 1943 v kostele v Čeladné, odkud oba manželé pocházejí.
Paní Jarmila se narodila v roce 1924, po ukončení základní školy nastoupila jako dělnice do arcibiskupských lesů, díky čemuž se vyhnula nasazení v Německu. Manželům se narodily dcery Miroslava a Jana. Poté, co obě dívenky nastoupily na základní školy, nastoupila paní Jarmila do Vítkovických železáren, kde pracovala v provozu kovárny. K jejím koníčkům patřilo divadlo, kytičky, starost o rodinu, houbaření a nyní ráda luští křížovky a v televizi sleduje sport a pohádky.
Pan František narozený v roce 1920, se od patnácti letech učil ve Vítkovických železárnách oboru slévače. Prožil si tři roky totálního nasazen, z části v Německu a z části na šachtě. Ve Vítkovických železárnách odpracoval 45 let a v roce 1980 odešel do důchodu. Do devadesáti let jezdil na kole, hrával volejbal, šachy a v současné době pozorně sleduje v televizi všechna sportovní utkání.

Na jaře roku 1950 byl manželům přidělen závodní byt v městském obvodě Ostrava-Jih. V současnosti se těší ze čtyř vnoučat a šesti pravnoučat. Jejich manželství, ve kterém se k sobě stále chovají s respektem a jsou si oporou ve chvílích, kdy je to zapotřebí, je i po 75 letech důkazem, že tam, kde se dva lidé vydávají na společnou cestu životem
z lásky, vzájemně si pomáhají, ctí a váží si jeden druhého, takové manželství dokáže vytvořit harmonické rodinné prostředí a ustát problémy, které život přináší.

Dočkat se tohoto výročí chce opravdovou výdrž a pevné zdraví. My běžní smrtelníci můžeme těmto nesmrtelným jenom závidět…. 

« zpět do rubriky