Školáci z Ostravy budou poznávat vodu hrou a zábavou

Základní školy z Ostravy
Základní školy z Ostravy
Úterý, 13. 2. 2018, 9:16 -

OSTRAVA - Základní školy z Ostravy a okolí se mohou hlásit do dalšího ročníku osvětového projektu Hledej pramen vody. Ten vyhlašuje společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) a je určen dětem 4. a 5. tříd. Děti budou plnit úkoly, u kterých se dozví, proč je voda tak cenná a je třeba si jí vážit. Projekt vyvrcholí velkým finále v červnu na Slezskoostravském hradě. Loni se projektu zúčastnilo přes 1000 školáků. „Projekt pořádáme u příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. 3.

Nyní probíhá registrace týmů na stránkách www.hledejpramenvody.cz,“ sdělila Radka Vanková, tisková mluvčí společnosti OVAK. A dodává, co by si měly děti z projektu odnést. „Školáci vnímají, že se mluví o suchu a nedostatku vody ve světě. O vodě samotné toho ale často nevědí příliš mnoho. Netuší, odkud k nim voda přitéká a proč mohou být její zásoby omezené.

To všechno a ještě řadu dalších informací se při plnění úkolů zábavnou formou dozví.“ V první fázi projektu obdrží školáci 6 úkolů. Ti, kteří je vyřeší nejlépe, se pak utkají ve velkém finále v červnu na Slezskoostravském hradě, kde pro ně bude připraven bohatý program. Tři nejúspěšnější třídy získají jednodenní výlet za krásami Moravskoslezského kraje a všichni finalisté věcné ceny. Průběžné výsledky mohou děti online sledovat na stránkách.

Projekt se těší oblibě u dětí i vyučujících, což potvrzuje učitelka Alena Kabátová loňské vítězné třídy z Vratimova, týmu Datyňáci: „Jsem na děti pyšná, protože mě během celé soutěže mnohokrát překvapily svými dovednostmi a znalostmi, a to nejen o vodě. Doufám, že ostravská vodní hra bude i nadále pokračovat, protože takových projektů, u kterých se děti baví a něco nového se naučí, je pořád málo.“

Redakce Ostrava Online

Základní školy z Ostravy
Základní školy z Ostravy
Základní školy z Ostravy
Základní školy z Ostravy
 

« zpět do rubriky