Rány pod pás Livii Klausové. Pravdoláskaři mstí nacistu Johanna Hardegga

Neděle, 10. 2. 2013, 17:59 -

Pokud si někdo myslel, že dno české žurnalistiky je už tak nízko, že níž už být ani nemůže, sobotní Lidové noviny ho vyvedly z omylu. Šéfredaktor LN Dalibor Balšínek zdolal další hlubinný rekord a Karel Čapek se zřejmě obrací v hrobě. Během dne pak zprávu Lidových novin přebrali a přitesali rovněž výtečníci z jiných médií. Balšínkovi investigativní „ohaři“ již ve dvacátém čtvrtém (!!!) roce Klausovy politické kariéry a na konci jeho desátého (!!!) roku ve funkci prezidenta „vypátrali“, že otec Livie Klausové pracoval pro Slovenský štát. Článek promptně opatřili titulkem „Klausův tchán pracoval u tajné policie fašistického Slovenska“.

Celá ta konstrukce ovšem drží pohromadě asi tak jako domeček z karet. Se „svým tchánem“ se totiž Václav Klaus v životě nepotkal, nikdy s ním nemluvil, nikdy ho neviděl, protože ani nemohl, neb dotyčná osoba zemřela dávno předtím, než se vůbec seznámil s Livií. Livii bylo na konci války jeden a půl (!!!) roku, a když její otec zemřel, patnáct. (Nehledě k tomu, že trestat děti za rodiče to je to nejubožejší co jde. To dělali komunisté a doufali jsme, že tyto podlé a hnusné praktiky se již nikdy nevrátí. Že k nim navíc sáhne šéfredaktor Lidových novin, které jsme za komunismu sháněli jako samisdat a "platili zlatem", o to je to strašnější. pozn redakce) Co se to tu vlastně děje? Čeho jsme svědky? Co to je? Vendeta! Obyčejná vendeta! Hon na rodinu prezidenta republiky, jejíž členové si dovolili během prezidentské kampaně vyslovit svoje názory. Snaha poškodit odcházející hlavu státu za každou cenu. Pravděpodobně i strach, že Václav Klaus bude i po odchodu z Hradu pokračovat v politické kariéře, tudíž potřeba co nejvíce ho dopředu oslabit. Proč ale vendeta? A vůbec, je to normální, že česká média vedou vendetu proti českému prezidentovi, navíc končícímu prezidentovi? Nelze si rovněž nepoložit otázku nejdůležitější. Ve jménu koho novináři onu vendetu vedou? Koho mstí? Nacistu Johanna Hardegga? Připadá vám tahle moje zkratka jako příliš silná káva? Ale vždyť ono to tak vlastně je! Livie Klausová byla skvělou první dámou České republiky. Solidní, uměřená, důstojná. Za deset let neudělala jeden jediný přešlap. Přesto se tu najde spousta lidí, kteří doslova hýkají nadšením, když jí novináři dávají na rozloučenou zákeřné rány pod pás. Je tohle normální? Jsme normální? Jste normální? Ano, třeba právě VY?>>>

Poznámka redakce: Děje se to, že pravdoláskovci, kteří vlastní LN, jsou po zvolení Miloše Zemana odstaveni na druhou kolej a šílí. Doufali, že po nezdařeném podpásovém Sarajevu se jim nyní podaří chopit moci díky panu knížeti. Jenže další nezdařený atentát jim nevyšel a v posledních posmrtných křečích kopou kolem sebe jako šílení. Václavu Klausovi nikdy neodpustí, že u nás zavedl kapitalismus a díky tomu jsme zjistili, co to je žít svobodně. A co je horší, narazili na čestného člověka, nemohou ho zostudit korupcemi, skandály a to se prostě neodpouští. To že musí vyhrabávatdoslova z hrobů pomluvy svědčí jen o tom, jak neúplatný a čestný člověk to je a samozřejmě celá jeho rodina. Jinak by již se to procesy jen hemžilo. To jak se nyní chovají a to nejen vůči paní Livii, jen svědčí o tom, co je to za lidi. Nehledě k tomu, že stále tvrdí, že máme dělat dobrý obraz v cizině, která je pro ně modlou a přitom tímto chováním dělají v zahraničí naší zemi ostudu na entou. Takto se o hlavách státu prostě ve vyspělých státech nemluví. Samozřejmě že se děsí, že prezident Klaus bude za pomoci své vzdělané paní i svých přátel pokračovat ve své práci a to navíc nespoutaný prezidentským úřadem. Ať mu k tomu pomáhá Bůh!

Petr Štěpánek

Revue Fragmenty

 

« zpět do rubriky