Proces s „pravicovými extremisty“ v Brně připomíná komunismus....

Úterý, 19. 2. 2013, 18:06 -

V Brně dnes začal (v 8 30 ráno) proces s 18 obžalovanými, kteří v letech 2008-9 zorganizovali několik hudebních koncertů. Podle tvrzení policie se jednalo o (v pravdoláskařských kruzích oblíbenou) „propagaci fašismu a rasismu“ v průběhu koncertů. Celý proces jenom ukazuje na neutěšený stav, ve kterém se česká společnost ocitla 23 let po pádu komunismu. Kdy různé aktivistické skupiny s extremistickou agendou (sami sebe označují vznešeně „občanská společnost“) „de facto“ ovládly skoro celou zemi a její instituce. To vše má velmi negativní dopad na naši svobodu.

Neuvěřitelná práce policie CR

Na celém procesu je pozoruhodné několik skutečností. Policie nejprve potvrdila, že k žádnému porušení zákona nedošlo. Aby si následně jiná její složka objednala posudek od  proslulého znalce M. Mazla, který odhalil a prokázal různé fašistické rejdy a pikle.

Znalec Mazel - Stachanovec údernických časů.

Věřte, že to musela být práce gigantického rozsahu, nebo jeho dílo má neuvěřitelných 500 stran. Po podrobnějším zkoumání sice i průměrný čtenář odhalí, že se většinou jedná o kopii policejních „důkazů“, jako jsou kopie obalů od CD, či texty písní. Dalším stachanovským počinem je rozsah hodin, který tento znalec policii vyúčtoval a dostal proplaceno. V průměru to odpovídá celým 14 hodinám každý den (11 hodinám každý den včetně víkendu). Osobně by mě zajímalo, kdy p. Mazel například spí, jí, stýká se s rodinou, či provádí osobní hygienu. Den má (k překvapení některých) pouze 24 hodin a člověk průměrně 8 hodin spí…. Znalec Mazel také za toto monumentální dílo dostal královsky zaplaceno – 300 tisíc korun. (To vše z peněz daňových poplatníků). Skutečných důkazů o vině obviněných je ale v policejních spisech pomálu…

„Občasnká společnost“ chce demonstrovat svoji moc

Celý proces působí velmi nepříjemným dojmem pokusu určitých skupin („občanská“ společnost ) prostě ukázat zbytku společnosti (většině) svoji moc a varovat jakékoliv odklony od schváleného establishmentu, či projevu jiného názoru. Tomu také bude velmi pravděpodobně odpovídat zpravodajství v mainstreamových sdělovacích prostředcích. Tam se to bude jistě hemžit slovy „pravicový extremista, neonacista atd.“ Za svobodu slova se nikdo brát nebude...

Proces nás ale musí vést i obecnějšímu zamyšlení.

1)      Proč máme v Ústavě pasáž o svobodě slova projevu, když ji pak politický establishment nerespektuje. Svoboda slova znamená vyslechnout a tolerovat i jiné názory…

2)      V současné české politice se nenašel ani jeden hlas, který by se postavil na obranu svobody slova a projevu a tento proces z principu odsoudil. To je smutné především proto, že máme u moci tzv . „pravicovou vládu“, která by za normálních okolností měla svobodu bránit. Jistě, za současného rozvratu ODS, která je v zajetí pravdy a lásky, kdy se v ODS podporují omezení svobody slova na internetu, propagují pochody gayů a bojuje o „vietnamské“ voliče, to zas tam překvapující není…ale trapné to stejně je.

3)      Jak je možné, že dochází k postihování pouze jedné z mnoha skupin s odlišným názorem? Vždyť za extremismus (tedy odklon od většinového) lze nepochybně označit mnohé ekologické skupiny, multikulturní hnutí, hnutí za práva gayů atd… jenže v jejich případě se vždy volá po nutnosti „tolerance“. Jak mají mít občané důvěru ve svůj stát a jeho vůdce, když vidí, že se všem evidentně neměří stejným metrem?

4)      Jak je možné, že většina médii přijala onu hru na „boj proti neonacismu v CR“? Vždyť naše země byla jednou z prvních obětí německého národního socialismu. Mnoho Čechů přišlo v té době o život a došlo k dlouhodobému poškození česko-německých vztahů. Jak tedy mohou média veřejně propagovat nesmyslnou spojnici českých „nacionalistů“ (kteří jsou ideově protiněmečtí) a německých nacistů zůstává nepochopitelné a jen ukazuje na intelektuální úroveň v redakcích.  Každý soudný člověk ví, že žádný problém pravicového extremismu neexistuje a vždy se jedná pouze o reakci na neřešené problémy ve společnosti. (Například tolerance kriminality menšin, jejich zvýhodňování apod.)

5)    Proč se nacismus označuje tak vytvrvale nesprávně za pravicové hnutí? Vždyť to bylo hnutí socialistické, národní, ale socialistické. Vřele doporučuji prostudovat například projevy předních nacistických vůdců. Pravicové hnutí z něj udělal až J.V. Stalin...

Myslím, že se musíme začít vážně zaobírat myšlenkou, jak si od „občanské společnosti pravdy a lásky“ vezmete naši zemi zpět, jak redefinujeme klíčové instituce, aby skutečně chránily naše zájmy a naši svobodu? Jisté je, že se budeme muset začít minimálně chovat jinak třeba u příštích voleb…současný establishment naději na zlepšení nenabízí, bohužel…..

Pevně tedy věřme, že celý proces skončí tak, jak má. Tedy plným osvobozením obžalovaných! Dneska jsou to lidé, kteří si chtějí dělat vlastní muziku (Která se nám nemusí líbit, ale svoboda slova je důležitější!), zítra to bude třeba kritik kriminality přistěhovalců, či odpůrce homosexualistické, či ekologické agendy…

Jinak by to připomínalo neslavné komunistické tažení proti skupině Plastic People of the Universe v dobách hluboké totality… to je příšerná představa.

P.S. Policii CR a české justici bych doporučoval přestat se věnovat neexistujícímu problému pravicového extremismu, ale začít se místo toho věnovat třeba skutečně rostoucí a alarmující kriminalitě menšin. Já vím, problém není u řadových policistů. státních zástupců a soudců… ale v politické objednávce pravdoláskařských kruhů.  Stejně tak bych to doporučoval českým médiím. Například rozsah zapojení vietnamských přistěhovalců do drogových obchodů již nabyl gigantických rozměrů a jedná se o mega problém včetně korupce vysokých politiků apod… nějak jsem si ale nepovšimnul, že by někdo z establishmentu tento problém chtěl řešit..

Stanislav Janský

blog idnes.cz

 

 

« zpět do rubriky