Proč nedemonstrují za Le Penovou?

Jan Kopal
Jan Kopal
Úterý, 6. 3. 2018, 8:40 -

Demonstrace a svíčky na počest zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka. To je obraz, který důvěrně známe nejen ze Slovenska, ale také z české kotliny.  Zaznívají silná slova na podporu nezávislosti tisku, burcuje se na obranu svobody a demokracie. Ve hře je napojení politiky a italské mafie. Jistě zněpokojující a varovný signál. Přesto si troufnu tvrdit, že jsou zde hrozby mnohem větší a fatálnější.

Jiné a nebezpečnější memento totiž prochází bez prostestů a masových demonstrací. Poslanecké imunity byla v těchto dnech zbavena a všanc trestnímu stíhání vydána politička, šéfka francouzské Národní fronty a prezidentská kandidátka Marine Le Penová, která si dovolila zveřejnit a šířit fotografie ukazující zvěrstva páchaná islámskými radikály. V situaci, kdy Evropa páchá dobrovolné harakiry před militantním Islámem, který je na vzestupu, je to více než nebezpečný projev slabosti a dobrovolné rezignace.

Kde jsou ti všichni, kteří pobíhají po Václaváku a bojí se poslanecké mlátičky Zdeňka Ondráčka? Konec demokracie nenastane s esenbákem v čele komise dohlížející na činnost GIBSu, ale v momentě, kdy se kritika vraždění islamistů stane tabu a my všichni budeme přihlížet a zarytě mlčet. Francie a spolu s ní i celá Evropa už jednou na appeasement dojela. Budeme si muset zopakovat celou historickou lekci?

Mgr. Bc. Jan Kopal

 

« zpět do rubriky