Práci učitelů ocenila nejen radnice, ale i magistrát města Ostravy

Středa, 11. 4. 2018, 8:18 -

Dvacet učitelů působících na mateřských a základních školách v městském obvodu Ostrava-Jih si v pátek 6. 4. 2018 v DK K-TRIO slavnostně převzalo ocenění u příležitosti Dne učitelů. Dvěma z nich v březnu poděkoval za příkladné pedagogické aktivity také náměstek primátora pro školství Vladimír Cigánek.

Slavnostní setkání u příležitosti předání ocenění nominovaným pedagogickým osobnostem jednotlivých škol městského obvodu Ostrava-Jih bylo zahájeno mottem Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám“. O kulturní program se tanečním vystoupením postaraly děti z MŠ U Lesa, zazpíval pěvecký sbor Koťata ze ZŠ Krestova. Své umění předvedly gymnastky z klubu Vítkovice a hudební tečku doplnili žáci ze ZŠ Dvorského zpěvem a hrou na klavír.

Nominace jednotlivých učitelů poukazovaly nejen na jejich průběžné vzdělávání, letité zkušenosti, aplikace novodobých trendů ve vzdělávacích programech, ale i osobitý přístup k žákům a nadšení z práce, kterou lze v jejich podání skutečně označit za poslání. Právě takoví učitelé jsou nejlepší garancí kvalitního vzdělávání, které Ostrava-Jih v rámci 18 základních a 30 mateřských škol nabízí,“ uvádí Adam Rykala, radní pro oblast školství.

Dvojnásobně oceněné byly Marcela Krištoforyová ze ZŠ Březinova 52 a Miroslava Březinová z MŠ Za Školou 1. Za práci jim poděkoval i náměstek primátora pro školství Vladimír Cigánek, jenž  v multifunkční hale Gong předal 27. března ocenění celkem patnácti nejvýraznějším pedagogickým osobnostem, které se starají o rozvoj a vzdělávání ostravských dětí. Z městského obvodu Ostrava-Jih mezi nimi byly také Jana Hranošová (ZŠ a MŠ Volgogradská) a Libuše Turečková (ZŠ Provaznická).

 „Svou pedagogickou činnost jsem začala v na škole v Bohumíně v roce 1981 a pak jsem učila na škole V zálomu. Po třetí mateřské jsem nastoupila v roce 1997 na zdejší školu, kde učím na prvním stupni. Velmi mě baví vzdělávat  prvňáčky, kde je vidět pedagogická činnost snad nejvíce. I tvořit základ lidství pro další život těchto svěřenců. Ocenění mě motivuje k další učitelské praxi (i když už jsem mohla učitelství pověsit na hřebík) a zase ráda budu ještě učit ty své mrňousky,“  říká s úsměvem dvojnásobně oceněná Marcela  Krištoforyová.

Ocenění za činorodé a přínosné pedagogické aktivity převzali z rukou zástupců radnice v čele se starostou Martinem Bednářem pedagogové:

Dáša Foltysová (ZŠ Klegova 27), Marcela Kováčová (ZŠ a MŠ E. Lukášové), Hana Šabršulová (ZŠ Provaznická 64), Lenka Kneysová (ZŠ a MŠ V. Košaře 6), Pavlína Franioková (ZŠ a MŠ B. Dvorského), Zbyněk Szarowski (ZŠ Chrjukinova 12), Jana Papugová (ZŠ Jugoslávská 23), Halka Geislerová (ZŠ a MŠ Horymírova 100), Renáta Kočíšová (ZŠ a MŠ Šeříková 33), Jana Gajdošová ((ZŠ F. Formana 45), Helena Červená (MŠ Adamusova 7), Ivana Štefková (MŠ Klegova 4), Dagmar Kuběnová (MŠ Za Školou 1), Hana Greková (MŠ A. Gavlase 12), Miroslava Augustýnková (MŠ F. Formana 13), Eva Smudalová a Marcela Babušáková (MŠ Volgogradská 4), Julie Mahdalová (MŠ Staňkova 33).

Slavnostní program byl ukončen opět, tentokrát úsměvným, mottem: Nekonečný je vesmír, lidská hloupost – a školní rok!“

 

« zpět do rubriky