Poslední (zlo)čin ministra Hermana

Středa, 25. 10. 2017, 9:16 -

Končící vláda by neměla činit žádných zavážnějších a dalekosáhlých budoucnost ovlivňujících rozhodnutí. O to více překvapí krok, který na poslední chvíli odtajnila vláda: Odkup prasečáku v Letech za 450 milionů korun. Plán počítá s demolicí výkrmny, asanací prostor, zpracování projektové dokumentace k památníku a jeho výstavbou. Tedy řádově další milony a desítky milionů vyhozených z okna.

K akci se jako ideový původce přihlásil neblaze proslulý ministr kultury Daniel Herman z KDU-ČSL, který se nestydí za svou veřejnou kolaboraci se sudetskými Němci, jenž zavání vlastizradou.

V každém případě tak ministr Herman touží po sobě zanechat pomník. Doslova a do písmene. Víme však dobře, jak podobné velikášské a megalomanské pomníky končí. Vzpomeňme jen na osud Stalinova pomníku na Letné a na jeho odstřel. Politický odstřel ministra Hermana zajistili voliči, teď už jenom podobně naložit s jeho plánem a nepotřebným předraženým památníkem. Lidice a Ležáky by si jistě také zasloužily finančně přispět!

Mgr. Bc. Jan Kopal

 

 
 

« zpět do rubriky