Polemika se ctihodnými členy PEN klubu z pera nepřítele pravdy, svobody a morálky...

Pátek, 15. 2. 2013, 13:57 -

Vážení členové PEN klubu,

se zájmem jsem si přečetl vaši žádost adresovanou prezidentu republiku Václavu Klausovi zveřejněnou mj. v Lidových novinách, prostřednictvím které jste pateticky nabádali současnou hlavu státu, aby "přestala špinit památku Václava Havla".

Osobně si velmi vážím toho, že jste jako jeden muž vystoupili na obranu prvního prezidenta polistopadové éry. Upřímně mě těší, že stojíte na straně pravdy, svobody a morálky. Patrně vás rozlítily palcové titulky v českých médiích, které komentovaly rozhovor Václava Klause pro polský týdeník. Nejsem si však jistý, jestli jste si onen tak démonizovaný rozhovor přečetli celý...

Obávám se, že jste pouze v rychlosti přelétli senzacechtivé novinové titulky, třeba právě v Lidových novinách, které coby obyčejný bulvár společně s vámi nyní tak dojemně moralizují. Pokud byste skutečně bránili pravdu a slušnost a chtěli postupovat objektivně, přečetli byste si zmiňovaný rozhovor v jeho originálním znění. Poté byste zjistili, že rozhovor se vůbec netýkal Václava Havla. Respektive, týkala se jej jedna jediná otázka. Ale to je jistě zcela nepodstatné. Tady totiž vůbec nejde o památku Václava Havla, ale jen o další kopanec do Václava Klause. Hrrrr na něj!

Jen tak mimoděk bych se chtěl ctihodných členů PEN klubu zeptat, kde byli "s pravdou a morálkou", když Lidové noviny zveřejnily soukromou textovou zprávu Václava Klause bez jeho svolení a využily ji k další nechutné štvanici na adresu prezidenta země?

Kde jste byli, když Karel Janeček zcela nestydatě obvinil Václava Klause z vlastizrady? A to jenom proto, že prezident využil své práva daného Ústavou udělit amnestii, o kterou byl jen tak mimochodem žádán mnoha ministry spravedlnosti a dalšími organizacemi po celých 10 let, kdy vykonával funkci prezidenta země.

Kde jste byli, když veřejnoprávní Česká televize ve snaze zvýšit sledovanost a zesměšnit svého neoblíbence udělala ve jménu „pravdy a morálky“ z Klause zloděje per?

Kde jste byli, když byl Václav Klaus „občanskou společnosti“ obviňován ve jménu „pravdy a morálky“ z absurdních skutků, jako např. ze spolčení z ruskou KGB a Vladimírem Putinem?

Kde jste byli, když spisovatel a člen PEN klubu Michal Viewegh ve svém „románu“ udělal z Václava Klause ve jménu „pravdy a morálky“ homosexuálního vraha?

Kde jste byli, když skupina kolem lékaře Hnízdila chtěla prezidenta pro jeho euroskeptické postoje ve jménu „pravdy a morálky“ prohlásit za nesvéprávného?

Kde jste byli, když byl Václav Klaus ve jménu „pravdy a morálky“ bez důkazu očerňován týdeníkem Respekt z korupčního jednání v případě udělování prezidentských milostí?

Podobnými otázkami bych mohl pokračovat na dalších několik stránek formátu A4. Obávám se však, že by to nemělo smysl. PEN klub se rozhodl postavit do předních řad mediálního lynčování, které na adresu odcházejícího prezidenta Václava Klause trvá mnoho měsíců.

Osobně takové jednání shledávám ostudným a neospravedlnitelným. Chce se mi věřit, že vaše zjitřené emoce pouze na okamžik zvítězily nad zdravým rozumem a časem budete svoji hysterickou reakci považovat za pouhý unfair přešlap. 

S úctou

Josef Provazník, občan ČR (a samozřejmě nepřítel pravdy, svobody a morálky)

Autor: Josef Provazník 

eportál

 

« zpět do rubriky