Pauláthová ovládla závod v obřím slalomu v Kranjské Goře

Pátek, 8. 2. 2013, 10:32 -

Kateřina Pauláthová potvrdila svou pozici české jedničky v obřím slalomu. V závodu FIS ve slovinské Kranjské Goře zvítězila a v přímém souboji porazila i Šárku Záhrobskou, která skončila na skvělém sedmém místě. Obě závodnice se pilně připravují na světový šampionát ve Schaldmingu, kde se budou účastnit závodů v točivých disciplínách. „Týden před startem v obřím slalomu na MS ve Schladmingu jsem si v Kranjské Goře vyjela své nejlepší FIS body. Formička stoupá, cítím se v obřáku velmi dobře,“ svěřila se Kateřina Pauláthová.

Specialistky na točivé disciplíny Kateřina Pauláthová a Šárka Záhrobská se do poslední chvíle připravují na své starty na mistrovství světa ve Schladmingu. Ani jedna zatím na místě není, ale obě se setkaly v závodě FIS v Kranjské Goře. A bylo to velkolepé české představení. „Obří slalom ve Slovinsku mi opět zvedl náladu. Sjela jsem slušně obě kola, s přehledem vyhrála a vyjela si 11,90 FIS bodů,“ svěřila se Kateřina na svém webu katerinapaulathova.cz.

Pro Kateřinu je toto vítězství o to cennější, že se ji podařilo v přímém souboji porazit velezkušenou Šárku Záhrobskou, která brala pěkné sedmé místo. Pro Šárku je to příjemné povzbuzení před MS, obřímu slalomu se v dosavadním průběhu sezony tolik nevěnovala. „Ještě jedu závodit do Itálie. Vrátíme se do Schladmingu až na konci týdne na lehký trénink před mistrovstvím světa,“ nastínila Šárka své plány před svým sedmým šampionátem.

Závod v Kranjské Goře byl jasnou záležitostí Kateřiny Pauláthové od počátku až do úplného konce. Po prvním kole s přehledem vedla s pohodlným náskokem. Po druhém kole bylo už podle času jasné, že Kateřina zvítězila s obrovským náskokem. „Dnešní závod vůbec nebyl lehký. Druhé kolo jsem jela třicátá a byl to velký boj s tratí a napadaným sněhem. Podařilo se mi ujet druhé Gasienici Daniel Maryně (POL) o vteřinu a půl. Jsem spokojená,“ radovala se Kateřina Pauláthová. „Teď me čeká trénink s Polkami v italském Tarvisiu, pak ještě FIS závody ve Slovinsku a už se moc těším na atmosféru a závody na mistrovství světa ve Schladmingu,“ svěřila se sympatická Kača.

red

 

« zpět do rubriky


Přidat komentář