Parazitům parazitní smrt!

Neděle, 17. 3. 2013, 14:56 -

Stínový ministr financí označil živnostníky za parazity na jejich zaměstnancích. To ale není jediný signál, který vyslali socialisté veřejnosti.

"Systém, kdy oni (živnostníci) nepřispívají do systému sociálního pojištění a kde parazitují na zaměstnancích, kde pro zaměstnance je to peklo a pro některé jiné ráj, je dlouhodobě neúnosný," řekl přímo bývalý komunista a nyní socialistický stínový ministr financí Jan Mládek.

Pokud má být toto expert přes finance a ekonomiku, tak potěš koště. Ale aby toho nebylo málo, exsoudruh Mládek řekl, jak po volbách socialisté zatočí s živnostníky: "Já bych tady chtěl potvrdit bez jakýchkoli pochybností, my prostě zavedeme progresivní daň fyzických osob s horní sazbou 38 procent z hrubé mzdy."

Socialisté si našli třídního nepřítele. Jsou jím živnostníci. Jenže i mezi živnostníky je dost lidí, kteří volí právě socialisty, a to rozjetému Mládkovi nějak uniklo. Na jeho prohlášení vůbec nic nemění čerstvá korekce, kterou se snaží napravit to, co si ve skutečnosti myslí:

"Sociální demokracie si velmi si váží každého, kdo soukromě podniká, zvyšuje bohatství naší země a případně i vytváří pracovní místa. Při tom všem by ovšem měl také odpovídajícím dílem přispívat na veřejné služby skrze daně, na svůj důchod skrze sociální pojištění a na péči o své zdraví skrze zdravotní pojištění. A tak tomu u nás díky politice Petra Nečase a jeho strany ODS není."

ČSSD tedy koriguje svůj den starý výrok a nahrazuje jej jiným, kdy parazitem není živnostník, ale Nečasova vláda. Už by se konečně měli v Lidovém domě domluvit na té správné variantě, jinak to silně připomíná Orwellův román 1984, kdy předchozí vyjádření jsou přizpůsobovány aktuálním potřebám jejich nahrazením.

Jan Mládek prohlásil, že prý jeho slova byla špatně pochopena. Omyl, byla pochopena velice správně. Živnostníci jsou socialistům trnem v oku, protože se dokážou postarat sami o sebe a nepotřebují socialisty k tomu, aby se jich zastávali. jediné, co živnostníci potřebují jsou přesně stanovená pravidla a co nejmenší zásahy od státu.

Druhou zásadní informací jsou slova Bohuslava Sobotky, že socialisté by chtěli vládnout s podporou komunistů. Bohumínské usnesení o zákazu spolupráce s extrémistickými stranami se otřásá v základech. Sice zatím ještě nejde o otevřenou koalici, ale výměnný obchod je snad ještě horší variantou.

Námluvy mezi ČSSD a KSČM nabývají nových rozměrů. Rýsuje se jejich společná vláda, a to bez ohledu na to, zda komunisté do vlády vstoupí. Zůstat v pozadí, podporovat vládu socialistů a přitom si diktovat podmínky, co víc si mohou komunisté přát?

To, co chystají socialisté, kteří jsou z valné části své členské základny de facto komunisty, je neradostné. Stále dokola slibují snížení daní, ale nyní jasně dali najevo, že se daně nesníží, naopak se zvýší. Zvýší se i nezaměstnanost, protože při vyšších daňových odvodech budou firmy šetřit právě na pracovních místech.

Spousta živnostníků zkrachuje a propustí své zaměstnance. K tomu přispěje i plánované zvýšení minimální mzdy o 50%. Zvýšením minimální mzdy nastane tlak na zvýšení mezd celkově, protože by se rázem velké procento zaměstnanců přiblížilo právě oné hranici minimální mzdy.

K tomu je nutno připočítat další prohlášení předsedy socialistů, že chce zakonzervovat stomiliardové schodky státního rozpočtu, protože není důvod schodek stlačovat. Stačí, aby byl na úrovni 3% HDP ročně, čili budeme se zadlužovat vesele dál, zdroje jsou.

Zjednodušeně řečeno, vyšší daně, vyšší dluhy, kriminalizace živnostníků, vytvoření třídního nepřítele. To vše směřuje ke komunistům vstřícně. Koneckonců vedení socialistů je bývalými soudruhy doslova prošpikováno.

Bohuslav Sobotka a Michal Hašek patří ke "kindermanagementu", v životě nepracovali, celý život strávili jen v politice. Lubomír Zaorálek byl za totality členem ČSS, vystudoval marxisticko-leninskou filozofii. Zdeněk Škromach byl v letech 1982-1989 členem KSČ. Milan Chovanec je ročník 1970, takže minulý režim nebyl politicky aktivní, vystudoval bakaláře na plzeňských právech.

Martin Starec byl v 80. letech členem KSČ. Ke cti mu budiž přičteno, že vystoupil ze strany ještě před revolucí a v letech 1988-9 byl stíhán za účast na opoziční demonstraci. Alena Gajdůšková byla kandidátkou KSČ a jen revoluce její plné členství zastavila. Obrázek o vedení socialistů si udělejte sami.

Nastoupená cesta socialistů věští příklon ke "starým pořádkům" V padesátých letech měli komunisté heslo "psům psí smrt", se kterým posílali nevinné na popraviště v zinscenovaných procesech. Nyní by mohli spojení soft a hard komunisté toto heslo inovovat na "parazitům parazitní smrt". Inu, bude veselo...



Rudolf Polanecký

blog idnes.cz

 

« zpět do rubriky