Na co je dobrý zelený čaj?

zelený čaj
zelený čaj
Středa, 21. 2. 2018, 11:50 -

V zimních dnech musíme myslet na to, jak posílíme naši imunitu. Přece jenom bacily a viry na nás čekají na každém rohu a je třeba se jim nějak bránit. Kromě konzumace vitaminů bychom mohli píč více čaje. Přece jenom bylinky v nich obsažené mají blahodárný vliv na naše zdraví. Jestliže vám ale bylinkové čaje nic neříkají, sáhněte po tom zeleném čaji.

O zeleném čaji toho koluje mnoho. Nejčastěji se setkáme s tím, že se po něm hubne a že je zdravější verzí kávy. Jenže co se týče porovnávání s kávou – je to jedno a to samé, jelikož oba nápoje v sobě nesou kofein. Je však pravda, že zelený čaj je zdravější než káva, a to hned z mnoha důvodu. Pojďme si říct blahodárné účinky na naše zdraví, na náš organismus.

Jaké má zelený čaj pozitivní účinky na zdraví?

Zelený čaj je skvělým bojovníkem proti rakovině. Jeho účinky proti rakovině jsou zkoumány po celém světě a celá řada studií už prokázala, že s rakovinou zelený čaj umí bojovat. Kromě toho nám snižuje ten špatný cholesterol v těle, což je skvělé hlavně pro ty, kteří nadměrně konzumují nezdravá jídla.

Pár zajímavostí:

Kupodivu je zelený čaj dobrý pro spánek. Asi se divíte, vždyť zelený čaj obsahuje stejné snad stejné množství kofeinu jako káva. Jistě, kofein v zeleném čaji je (a není ho málo), ale podle vědeckých studií zelený čaj napomáhá proti neurologickým potížím nebo proti poruchám dýchání během spánku. Náš spánek je tak mnohem kvalitnější.

A samozřejmě, zelený čaj pomáhá zhubnout. Pokud se ptáte jak, tak následovně – zelený čaj stimuluje metabolismus člověka. Obsahuje takové látky, které štěpí tuky. Samozřejmě si nemůžete myslet, že když čaje vypijete habaděj, tak ihned zhubnete. Je to spíš takový pomocník při hubnutí. Pokud i změníte jídelníček, zelený čaj vám s hubnutím výrazně pomůže.

 

« zpět do rubriky