Jsem snad rasistou jen proto, že mám prostě z muslimů strach…?

Pondělí, 18. 2. 2013, 13:57 -

V Torontu mě během fenoménu zvaného romský exodus požádali, abych napsal komentář do Globe and Mail na téma, jestli jsou Češi rasisty nebo jen prostě nemají Romy rádi. Když jsem vytvořil text z několika článků, které v Česku na toto téma vyšly, tedy názory nikoli mé, ale cizí, byl jsem v celém Ontáriu okamžitě vyhlášen za zabedněného rasistu.

Já a rasista, když mám doma i barevnou televizi? V případě muslimů jsem v té samé roli, přestože mám mezi Romy i muslimy velmi dobré kamarády, s nimiž bych byl ochoten i sousedit. Faktem ovšem je, že Romů je na světě milion, možná víc, ale muslimů jsou dvě miliardy. Proto mám z muslimů strach, jelikož neznám cikána, co by se dokázal opásat dynamitem a odpálit ve školním autobuse, plném židovských školáků.

Dnes jsem se dozvěděl, že v Anglii se prostřednictvím listu The Sun dostal na veřejnost záznam z kázání muslimského duchovního v metropoli Londýně a ve městě Slough. Imám muslimy podněcoval, aby od státu brali dávky, jimiž by přispěli na náboženské povinnosti a svatou válku - džihád. Prohlásil také, že muslimové ovládnou Anglii, stejně jako další evropské regiony. Že jsou jako tsunami ženoucí se Evropou. Brusel, Amsterdam jsou z třiceti, čtyřiceti procent muslimské. V Anglii je už přes pět milionů vyznavačů islámu. Podle The Sun  bere otec čtyř dětí Choudary, jemuž v minulosti úřady na základě protiteroristického zákona zakázaly dvě jeho organizace, na dávkách ročně 25 000 liber (zhruba 737 000 korun). To je víc než výsluhy některých veteránů z Afghánistánu.

Všechnu tuto aroganci Prorokových nevděčníků završil muslimský kazatel Abu Waleed, jenž se Britům za jejich shovívavost odměnil svým kázáním 23. června 2011 v Londýně, kdy je seznámil s jejich „blízkou budoucností“: „S Alláhovou pomocí dobudeme Bílý dům. Zažijeme den, kdy budou vykopnuty dvéře do Bílého domu a vejde kalif (následník Mohameda),“ vykřikoval za souhlasného halekání kolemstojících muslimů.

„Přijde den, kdy skončí Obama i Cameron na kolenou, aby nám muslimům platili daň za ochranu ne-muslimů,“ prohrábl si svůj mohutný plnovous. „Prapor islámu zavlaje nad Bílým domem i nad sídlem britské vlády na Downing Street.“ Prý se stará dobrá Anglie, co se jednou změní v další zemi Proroka Muhammada, kde už dnes uslyšíte proroctví: „Věřte mi, přijde den, kdy královna Alžběta II. bude nosit burku…“

Dnes se už též Ježíšek moc diví, jak se na něho rychle zapomíná. Jen pětina britských základních škol měla loni tradiční vánoční program s besídkami a betlémem. Ostatní školy to odmítají z obavy, že tím pobouří děti z přistěhovaleckých rodin. Některé školy tak nebudou mít na vánoce vůbec žádný program, skoro polovina předvádí moderní “odkřesťanštěnou” verzi vánoc s postavami jako The Bossy King, Whoops-a-daisy Angel nebo the Hoity Toity Angel…. Panovačný král, Hopla, anděl-pěkný kus nebo Svéhlavý anděl… Metropoli Belgie letos, v roce 2012, nezkrášlila vánoční strom, který tradičně stával na hlavním náměstí. Rozhodla tak bruselská radnice kvůli obavám z muslimské komunity, již by nasvícený křesťanský symbol Vánoc prý mohl urazit

Centra pro sociální soudržnost ukázala, že britští muslimští studenti se příliš neliší od svých blízkovýchodních fundamentalistických vrstevníků. Zpráva, nazvaná „Islám na univerzitě: Průzkum britského studentského názoru”, ukázala, že přibližně třetina z 1.400 dotazovaných studentů souhlasila s názorem, že člověk může zabít ve jménu náboženství. Studie rovněž zjistila, že téměř polovina studentů podporuje zavedení islámského práva šaríja (islámského náboženského práva) v Británii, stejně jako světový chalífát - koncept světové islámské vlády, fungující na principu šaríje. Přesto Londýn nemíní zrušit zákony, které umožňují zatčení izraelských důstojníků během jejich návštěvy Británie. Britské zákony dávají občanům právo vznést obvinění proti cizincům podezřelým ze spáchání válečných zločinů..

Po atentátech z 11. září 2001 byly jen ve Velké Británii zablokovány účty více než 250 charitativních organizací, soustředěných u islámských fundací, u nichž hrozilo, že získané peníze investují do terorismu… Nedávno bylo odhaleno, že charitativní dary od fondu stanice BBC Children In Need ve výši mnoha tísíc liber, dostali v k dispozici nejen na svou propagandu bomboví atentátníci, kteří zaútočili v červenci 2005 v londýnském metru. Další tragický požár na sebe nenechal dlouho čekat.

Teroristé se odpálili v soupravách metra a na horní palubě dvoupatrového autobusu, přičemž zabili 52 lidí. Fond Children In Need daroval během roku 1998 dvacet tisíc liber škole Leeds Community v Beestonu. Ta pak financovala islámské bratrstvo. V něm pracovali dva z atentátníků - Shehzad Tanweer a Mohammed Sidique Khan, jenž působil také v jednom ze školních klubů. Škola dostávala peníze i z dalších veřejných zdrojů. Vyráběla za ně propagandistická videa a financovala výcvikové pobyty islámských radikálů v severním

Těšil jsem se na londýnský Hyde Park, hlavně na jeho nezávislé řečníky ve Speaker’s corner. Ti se tam ale už téměř nevyskytovali; místo nich byly louky tohoto proslulého prostranství, vyhrazeného během druhé světové války pro pěstování rajčat, plné mulimských přistěhovalců. Seděli v trávě, konzumovali hranolky s kuřetem a vydrželi tak v siestě po dobu svých pěti denních modliteb. Muži v galábiích, ženy většinou v černých nikábech až na paty, s úzkým průzorem pro své oči. Vytlačili rodilé Londýňany z jejich oblíbeného místa relaxace do britsky konzervativního, ale čistějšího St. James’s Park… Kdo by ale čekal globální finanční krizi a přes 50 milionů nezaměstnaných. Ve Velké Británii přesáhl loni jejich počet poprvé od roku 1997 hranici dvou milionů a příjmy rostly nejpomalejším tempem nejméně od roku 1991. Pochopitelně z toho Britové viní imigranty…

Před pěti roky udělil magistrát v centrálním Londýně pokutu 200 liber a úhradu soudních výloh 1200 liber muslimskému taxikáři Abdul Rasheed Majekodumnimu, který odmítl vzít do taxi slepce s odůvodněním, že jeho vodící pes, resp. sliny jsou „nečisté“. Minulý měsíc muslimský řidič „routemasteru“ v Londýně opět znemožnil nevidomému George Heriggemu (73) nastoupit do autobusu kvůli jeho vodícímu psovi. Nevidomý penzista, trpící rakovinou, byl dvakrát vyhozen z dopravního prostředku, protože jeho vodícího psa považují muslimové za nečisté zvíře.

Inu, nevím; jsem snad rasista jen proto, že se docela lidsky muslimů bojím…?

Břetislav Olšer

blog idnes.cz

 

« zpět do rubriky