Hýbejte se – pomůžete Nezastavitelnému Marianovi z Ostravy

Marian z Ostravy
Marian z Ostravy
Středa, 25. 4. 2018, 7:26 -

Startuje 5. ročník Nezastavitelných – projektu, který letos rozdělí minimálně milion korun mezi 22 lidí se zdravotním postižením. Ti se prostřednictvím sportu chtějí vrátit zpět k aktivnímu stylu života. Jedním z nich je také Marian Kisel z Ostravy, který zůstal po autonehodě na vozíku.

Marian si z projektu přeje získat handbike, aby se mohl vrátit k letní cyklistice. „Před úrazem, v mých dvaadvaceti letech, jsem jezdil na kole závodně a dost mě to bavilo. Rád bych se proto vrátil právě k cyklistice. Pohyb potřebuji a chci se začít zase aktivně starat o svoje zdraví
a znovu si užívat sport, který pro mě moc znamenal,
“ říká Marian Kisel, který ve volném čase staví modely aut a letadel.          

„Nejčastějším letošním přáním jsou handbiky a elektrokola. Nezastavitelným ale k pravidelným sportovním aktivitám pomohou i goalballové míče, sportovní vozík na rugby či pingpongový stůl. Je skvělé vidět, že lidé se chtějí hýbat a žít aktivně i přes svůj handicap, a to v každém věku. Nejmladšímu finalistovi letošních Nezastavitelných je 20 let a nejstaršímu 54,“ říká o letošních Nezastavitelných ambasador Jiří Ježek.

Z dalších speciálních sportovních potřeb projekt letos handicapovaným rozdá například monoski, městské kolo holandského typu, skibob se třemi lyžemi, lehokolo, teleskopickou sedlovku ke kolu, či zajistí elektropřestavbu handbiku. Mezi letošními Nezastavitelnými jsou lidé na vozíčku, s vrozenými vadami, ale i nevidomí nebo lidé, kteří přišli o končetiny v důsledku úrazu či vážné nemoci.

„Nezastavitelní jsou důkazem nezdolnosti i ochoty pomáhat. Vždyť jen loni se do projektu zapojilo víc než 200 tisíc lidí, kteří pomohli Nezastavitelným získat sportovní vybavení
za 1,3 milionu korun,“
komentuje podporu veřejnosti Veronika Hořáková, marketingová manažerka značky Birell.

Projekt Nezastavitelní už pomohl 38 handicapovaným lidem v České republice a na Slovensku. Díky speciálním sportovním pomůckám v hodnotě téměř tři a půl milionu korun se tak mohli vrátit k aktivnímu stylu života. Během uplynulých čtyř ročníků se do projektu zapojily už statisíce lidí, kteří pomohli.

Pomoci přitom může úplně každý a princip je velmi jednoduchý. Stejně jako v minulých ročnících bude po turisticky exponovaných místech Česka a Slovenska v létě putovat speciální Birell brána. Za každého člověka, který pod ní projede, proběhne či projde, dá Birell na účet Nezastavitelných 5 Kč.

Marianovi Kiselovi můžete pomoci přímo v jeho regionu 5. – 6. července, kdy bude první Birell brána umístěná na vrchu Pusteven. Během léta budou brány na pomoc Nezastavitelným rozmístěné postupně na celkem šesti místech České republiky, kromě Pusteven také na Vranovské přehradě, v Českém Švýcarsku, na Sněžce, Ještědu a v Adršpachu.

Marian z Ostravy
Marian z Ostravy
 

« zpět do rubriky