Hillary Clinton: Profil imperiální arogance a nezákonnosti

Středa, 20. 2. 2013, 9:41 -

Byla 67. ministrem zahraničí Washingtonu. Sloužila od 21. ledna 2009 – do 1. února 2013. Byla údajně tou nejhorší, co Amerika měla. Mezi lety 2001 – 2009 byla US senátorem za New York. V roce 2008 byla vyzývatelkou Obamy na presidentskou nominaci Demokratické strany. Její příznivci na ni naléhají, aby v roce 2016 zase kandidovala. Není rozhodnuta. Když se jí na to ptali, řekla: „Teď zrovna o tom nepřemýšlím.“ Rovněž řekla, že „udělá všechno, co může, aby zajistila ženskou účast na soutěži o nejvyšší místa ne jen ve Spojených státech, ale po celém světě.“

Její manžel Bill na ni naléhá, aby kandidovala. Někteří ji podezírají, že už k tomu podnikla kroky.

Ať už s její podporou, nebo bez ní, politický akční komitét „Připraveni pro Hillary“ se už zformoval. Sbírá peníze pro rok 2016. Kampaň nikdy nekončí. Americké volební sezóny jsou v bezešvém přechodu.

Trička s Hillary pro rok 2016 jsou už v prodeji. Přátelé Hillary na Facebooku posílají pravidelné zprávy. Když zahajovala svou kampaň v roce 2008, řekla: „Zamanula jsem si, že vyhraji.“ Lidé zevnitř říkají, že své zamanutí nezměnila. V roce 2016 jí bude 69.

V prosinci zaznamenala vysoký souhlas veřejnosti. Průzkum od Washington Post a ABC News ukázal, že 57% Američanů podporuje její presidentské ambice. Více než 80% Demokratů podporuje její kandidaturu.

Jsou to dvě třetiny US žen. Jedna třetina Američanů jí dává vysokou známku jako vrcholné americké diplomatce. Vedla si v hodnocení lépe než kterýkoliv předchozí ministr zahraničí během průzkumů za 20 let.

Během čtyřech let navštívila 112 zemí. Procestovala téměř milion mil. Všude prováděla sebe-propagandu. Má větší než jen životní ambice.

Odešla z ministerstva. Je v něm ale ještě hodně zapojená. New York Times ji profiloval. Je „na vrcholku vlivu,“ uvedl. Ona je „tím už připraveným hlavním kandidátem na presidenta.“

Věnovala hodně času, aby se předvedla se svým cílem. „Potřebujeme pro ten nový svět novou architekturu,“ řekla.

Obama předčil i to nejhorší od George Bushe. Clinton se přidala k jeho válečnému kabinetu. Je ideologickým zastáncem tvrdé linie. Na Wellesley College byla u Goldwater Girl. Na Wellesley byla i presidentkou Mladých Republikánů.

Je pro-válečným militantem. V roce 1990 byla do velké míry součástí zahraničně politického týmu svého manžela Billa. Jako agresivní první dáma měla spoustu vlivu.

Byl to její vliv, co přivedl v roce 1997 Madeleine Albright k jmenování ministryní zahraničí. Často spolu konzultovaly.

Albrightová ve svých memoárech popisuje jejich vztahy jako „bezprecedentní partnerství“.

„Jednou se mě ptali, zda je vhodné, abychom my dvě spolupracovaly spolu tak úzce?“ dodala. „Souhlasila jsem, že je to odklon od tradice.“

Jako ministryně zahraničí Clintonka vedla zahraniční politiku. Byla komplicem válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Představuje tu nejhorší imperiální aroganci. Měla spolehlivě tu kariéru, při které se jde opravdu přes mrtvoly.

V jejích výlevech se odráží tyranie a vzteklý štěkot, nikoliv diplomacie. Opovrhuje principy vlády zákona. Pohrdá demokracií. Je oddána válce, nikoliv míru.

Je to nestoudný jestřáb. Jako první dáma naléhala na svého manžela Billa, aby v roce 1999 bombardoval Bělehrad. Ignorovala mezinárodní a ústavní zákony. Lhala o Sobodanu Miloševiči.

„Nemůžeme na konci tohoto století dovolit, abychom se dívali na největší holocaust naší doby,“ řekla. „K čemu máme to NATO, když ne k obraně našeho způsobu života?“

NATO po 78 dnů řádilo v Jugoslávii. Téměř vše, na co se šlo zaměřit, na to se udeřilo. Následovala masivní destrukce a rozvrat. Způsobily se škody odhadem za 100 miliard dolarů. Vznikla z toho humanitární katastrofa. Zamoření životního prostředí bylo ohromné.

Ohromné počty lidí byly zabity, zraněny či vyhnány. Dva miliony lidí ztratily své živobytí. Domovy a komunity byly zničeny.

Laureát Nobelovy ceny Harold Pinter prohlásil agresi NATO za „barbarskou (a opovrženíhodnou), další otevřené brutální prosazení US síly za využití NATO jako své střely (ke zřízení) americké dominance nad Evropou.“

Nezákonná agrese se stala humanitární intervencí. Široký bulvár do Eurasie byl otevřen. Byla zřízena trvalá přítomnost US vojsk. Americký imperialismus si ukořistil další trofej.

Clintonová byla nestoudně pro-válečná. Je to bohyně války. Hned po 11.9 naléhala na vedení války proti terorismu.

Řekla, že jakýkoliv národ propůjčující se k „podpoře a přechovávání Al Kaiídy teď spatří tvář hněvu naší země. Stojím v tom dlouhém čase, co nadchází, za Bushem.“

Podporovala výroční obranné (čili válečné) rozpočty. Hlasovala pro PATRIOT Act a další legislativu policejního státu. Schvalovala použití klastrových pum v civilních oblastech a v uprchlických táborech.

Byla proti zákazu nášlapných min. Je přezíravá k lidskému utrpení. Bohatství, moc, privilegia a dominance jsou tím, na čem pouze záleží.

V roce 2005 byla jednou z pouhých šesti demokratických senátorů, kteří blokovali nasazení neotestovaných systémů obrany proti raketám. Tyto jsou útočnou zbraní prvního úderu.

Podporovala jakýchkoliv restrikcí zbavenou jadernou spolupráci s Izraelem a s dalšími US spojenci porušujícími opatření NPT. Schvalovala i použití jaderných zbraní v Afghánistánu a Pákistánu. Prohlašovala je za odstrašení, co „udrží mír“.

Byla jedním z hlavních příjemců peněz od obranných dodavatelů. Podporovala války v Afghánistánu a Iráku. Oponovala rezolucím Demokratů. Ty v roce 2003 od Bushe požadovaly, aby než začne válku, zkusil ještě diplomacii.

Její senátní proslov z roku 2002 podporoval válku. Lhala, když řekla:

„Zpravodajská hlášení ukazují, že Saddám Hussain přestavěl své sklady chemických a biologických zbraní, své kapacity pro vystřelování raket a svůj jaderný program.

To on poskytl pomoc, přechovávání a útočiště teroristům včetně členů Al Kaiídy … Je jasné, že když se to ponechá bez povšimnutí, bude pokračovat se zlepšováním své schopnosti vést biologickou a chemickou válku a nadále bude zkoušet si vyvinout jaderné zbraně.

Pokud by v tomto úsilí uspěl, mohl by pozměnit politické a bezpečnostní prostředí Středního východu, což jak všichni příliš dobře víme bude mít dopad na bezpečnost Američanů.

Teď je tohle všechno už neoddiskutovatelné.“

To, co je neoddiskutovatelné, jsou její bezostyšné lži. Opakovala je až do zblbnutí i jako ministryně zahraničí.

Podporuje tu nejhorší izraelskou nezákonnost. Při příležitosti konvence AIPAC 2008 řekla:

„Spojené státy stojí za Izraelem teď a na věčné časy. Máme společné zájmy … společné ideály … společné hodnoty. Máme ten základní závazek k izraelské bezpečnosti (Proti islámskému extrémismu) bojují naše dva národy proti společné hrozbě.

Rozhodně podporuje izraelské právo na sebeobranu a věřím, že Amerika by s touto obranou měla pomoci.

Jsem zavázána zabezpečit, aby si Izrael udržel ostří svých zbraní, aby se mohl střetnout s rostoucími hrozbami.“

Ale jedinými hrozbami, který Izrael čelí, jsou ty, co si vynalezne.

„Jsem hluboce znepokojená z rostoucí hrozby v Gaze z teroristické kampaně Hamasu.“

Lhala, když tvrdila, že jeho charta „volá po zničení Izraele.“

Lhala, když tvrdila, že „Irán hrozí zničením Izraele.“

Lhala potřetí, když řekla: „Podporuji prohlášení Iránských revolučních gard za to, čím jsou: teroristickou organizací. Je to příkaz, abychom při jednání s Iránem jak přitvrdili, tak je i přechytračili, než bude příliš pozdě.“

Podporuje „masivní odvetu“, kdyby Irán zaútočil na Izrael. V roce 2008 presidentská aspirantka Clinton řekla:

„Chci, aby Iránci věděli, že budu-li presidentem, zaútočíme na Irán. Během příštích 10 let, během nichž by mohli pitomě uvažovat o zahájení útoku na Izrael, bychom byli schopni je naprosto vyhladit.“

Jinými slovy pohrozila, že zavraždí 75 milionů lidí. Dnes už je to skoro 80 milionů. Je extrémistkou ve všech zahraničněpolitických otázkách. I doma dává přednost drsnému policejnímu státu.

Schvaluje nadměrné vojenské rozpočty. Neudělala nic, aby omezila šíření jaderných zbraní. Podporovala Bushovu jednostrannou možnost prvního úderu včetně úderu proti nejaderným státům.

Představuje tu nejhorší temnou stranu Ameriky. Je to válečný zločinec mnohokrát zvětšený. Ona je údajně ten nejnestoudnější americký ministr zahraničí.

Jasně je tím nejvíce sebe-odhalujícím. Její jazyk a postoje překračují i to nejhorší z rétoriky Studené války.

Její myšlenky na nebrání zajatců, charakter a demagogie nám říká vše. Je patologicky závislá na prospěchářství a autoritativním diktátu.

Smrti, destrukce a válečné zkázy si užívá.

Je přezíravá k lidskému utrpení. Je monumentem vítězství zla nad pravdou. Je hanbou a trapností pro svou zemi, svou zastávanou funkci i pro lidstvo.

Mohla by se stát 45. presidentem Ameriky. Nejspíš k tomu nedostane šanci. Lidstvo by nemohlo přežít její 44. presidentství. Šílenost doby nám to ukáže.

Stephen Lendman
Prison Planet.com
Feb 4, 2013

http://www.prisonplanet.com/hillary-clinton-profile-of-imperial-arrogance-and-lawlessness.html

Zdroj: www.nwoo.org 

 

« zpět do rubriky