EU se chce postarat o nezaměstnané absolventy, koho tím připraví o práci?

Pátek, 8. 2. 2013, 11:45 -

Evropský parlament včera schválil návrh, který má pomoci mladým lidem ohroženým nezaměstnaností. Na základě iniciativy evropských sociálních demokratů vypracovala Evropská komise návrh o zřízení záruky pro mladé lidi a podle ní by členské státy Evropské unie pomocí prostředků z Evropského sociálního fondu měly zajistit mladým lidem do 25 let práci nebo další vzdělání ve lhůtě čtyř měsíců po ukončení studia či pracovního poměru. Napsal to server EvropskéZprávy.cz.

„Skutečnost, že je v současnosti téměř každý čtvrtý, ne-li pátý mladý Evropan nezaměstnaný, je alarmující a nepřijatelná. Vždyť v ČR již míra nezaměstnanosti lidí ve věku do 24 let přesahuje také patnáctiprocentní hranici. Mladí lidé nesmí doplácet na ekonomickou krizi, která právě je zasáhla nejvíce," řekl k tomu sociálně demokratický europoslanec Richard Falbr. 

Jeho stranická kolegyně, europoslankyně Olga Sehnalová dodala: „Nezaměstnanost mladých je hrozivým problémem Evropy, kterému nemůžeme nečinně přihlížet. Jistě, můžeme čekat, až se ekonomická situace jednou zlepší, ale to už bude po generaci milionů mladých Evropanů pozdě.“

Ani jeden však neřekl, jak to hodlají udělat. EU sice chce členským státům z Evropského sociálního fondu pro tento účel poskytnout 21 miliard EUR, pro Českou republiku to však jen znamená, že přiteče pár milionů několika vyvoleným. Ti už dnes pořádají pro nezaměstnané různé rekvalifikace a kurzy, kde je učí, jak se prosadit na trhu práce. Šance je však mizivá. Jen během prosince zkrachovalo v Česku tři a půl tisíce firem a živnostníků a počet evidovaných volných pracovních míst je kolem 35 000 a na jedno volné místo připadá 15 nezaměstnaných. Jsou to z větší části otcové od rodin a protože jen těžko se EU, neřku-li česká vláda, postará o nová pracovní místa, zařídit zaměstnanost absolventů mohou právě jen na úkor otců od rodin. Zaměstnavatelům by se mohla taková strategie i zalíbit, protože absolvent je vždy levnější pracovní silou, než zaměstnanec s patnáctiletou praxí.

V Česku je podle oficiálních údajů Úřadu práce 36 120 nezaměstnaných absolventů škol. Jejich počet vzrostl ve srovnání s předchozím měsícem o 270 a ve srovnání s prosincem 2011 byl vyšší o 2 612. Na celkové nezaměstnanosti se ale podíleli jen 6,6 procenty. 

Celkově je oficiálně nezaměstnaných Čechů 545 311. To je však jen oficiální vládní číslo. Jen za minulý měsíc bylo z evidence vyřazeno 12 372 uchazečů, aniž by jim někdo pomohl najít práci. Nezaměstnaní jsou po tisících vyřazováni z evidence a teror, který zavedl exministr Drábek, tak pokračuje. Ve skutečnosti se mohou počty nezaměstnaných blížit dvojnásobku.

Zvláštní parazitickou praxi poslední dobou zavádějí některé úřady a školy v Česku. Zaměstnávají uchazeče o práci z řad absolventů bez nároku na mzdu. Ti mnohdy i takovou práci vítají, aby získali reference.

V zemích EU je bez práce 26 milionů lidí.

Zdroj: http://www.exilovenoviny.cz/ 

 

« zpět do rubriky


Komentáře

ČLÁNEK

TEN, KDO NAPSAL TENTO ČLÁNEK, TO NEMÁ V HLAVĚ V POŘÁDKU !!!!!!!!!!

Best about drugs.

Drug information. Cautions. <a href="https://prednisone4u.top">how to get prednisone prices</a> in US. Everything information about medicine. Get information now. [url=http://pogaduchyweselne.pl/temat-Actual-information-about-medication]Actual information about medication.[/url] [url=https://www.petdepotexpress.com/shop-single.php?codigo=360130]Best information about medicines.[/url] [url=https://primeqr.com/grid-furniture]Actual trends of medicament.[/url] 9b6c388

Přidat komentář