Dopis MONOSU ministrovi zdravotnictví

Středa, 6. 2. 2013, 21:04 -

Napsali jsme MUDr. Hegerovi, ministru zdravotnictví, k aktuálnímu problému:

 

Ministerstvo zdravotnictví
Vážený pan
doc. MUDr. Leoš Heger
ministr
Palackého nám. 4
Praha 2

Praha 5. února 2013

Vážený pane ministře,

podle našich informací stále probíhá proces registrace potratových tabletek RU-486 (Mifegyne). Tento přípravek znamená smrtelné nebezpečí pro život nenarozených dětí (Listina základních práv a svobod, čl. 6, odst. 1), ale i vážné nebezpečí pro zdraví a život jejich matek. Nepochybujeme, že jako lékaři jsou Vám známy veškeré kontraindikace, spojené s tímto „lékem” (prostředek určený k zabití může být jen těžko nazván lékem, aniž by se svědomí zachvělo).

Tato země nepotřebuje legalizovat další metodu zabíjení. Udivuje nás, že v době ohrožení státu a jeho budoucnosti podprůměrnou natalitou sám stát doporučuje a povoluje, prostřednictvím vlády a Vás, pane ministře, uvést na trh prostředek, jehož smyslem a účelem je v důsledku vždy zavraždit dítě, tedy budoucnost samotného státu.

Byli jsme velmi překvapeni Vaším prohlášením, že přípravek „bude muset být zaregistrován i u nás“. Tomuto vyjádření naprosto nerozumíme vzhledem k tomu, že rozhodnutí o registraci prostředku je výhradně v rukou vnitrostátních orgánů. Připomínáme, že Evropská unie neukládá České republice povinnost registrace. Máme si snad myslet, že je Vám, přestože „konzervativci“ z TOP 09, popř. celé Vaší straně, budoucnost této země lhostejná, a primární je vyjít vstříc ekonomickým zájmům zahraničních farmaceutických lobby?

Nechápeme rovněž, proč je proces registrace obnoven poté, co byl již pro odpor veřejnosti ukončen. Máme to chápat jako přesvědčení o nekompetentnosti demokratického většinového postoje občanů, s tím, že proces bude opakován tak dlouho, až se občané unaví?

Žádáme Vás, pane ministře, abyste upozornil Státní ústav pro kontrolu léčiv o protiprávních důsledcích registrace, neboť dnešní potratový zákon určuje, že zákrok musí být proveden ve zdravotnickém zařízení, zatímco v případě RU-486 lékař ve zdravotnickém zařízení ženě přípravek pouze podá a následně žena čeká až dva dny mimo zdravotnické zařízení, třebaže k vypuzení těla dítěte může dojít kdykoli.

Žádáme Vás důrazně, abyste se osobně a veřejně zasadil za zastavení procesu registrace.

S pozdravem David Hibsch

Na vědomí:
Celostátní kancelář TOP 09
RNDr. Petr Nečas, předseda vlády

 

« zpět do rubriky


Komentáře

cialis on line purchase TumOccaw

Fish Flex Forte 500 Mg Cephalexin Chiste [url=https://acialisd.com/#]Cialis[/url] Envigh Rayhhealthcare Online Order Medication uploab <a href=https://acialisd.com/#>discreet cialis meds</a> TrierperciSp Real

Přidat komentář