Babiš: a včil sem si vás kúpil fšecky

Čtvrtek, 30. 11. 2017, 18:19 -
Od listopadu 89 je řízení země v těch nejsprostějších rukách, v jakých zatím bylo. Tedy pokud to Babišovi odklepne Zeman (už se stalo) a pár prospěchářů napříč politickým spektrem.

Ano. Zemi si bere do rukou člověk, pro kterého neexistuje pojem "Ideje" a který nezná stud. A ano, mentální dinosaurus Babiš to má posvěceno svými zaměstnancivoliči, kterých je neuvěřitelný mega a půl. Inu ano, vlastníte-li polovinu fabrik a pozemků v republice, pak současně vlastníte i její vazaly: pekaře, chemiky, řidiče, pěstitele řepky, traktoristy ale i firmy, které do Babišových firem dodávají a jsou na nich závislí. A manažery. Ty především.

Prototypem takového manažera je Faltýnek, ale jsou jich pochopitelně stovky, ne-li tisíce. Pilné včeličky, které se loajálně a bezchybně vracejí do Babišova úlu vědouce, že tady bude líp. Vcelku jednoduchý výtah k moci a bezpracné existenci, mimochodem stejný model kariérního postupu, jako za komunistů: pouliční tajemník, okresní tajemník, krajský tajemník, celostátní tajemník (čiže schůdky, po kterých kráčel Babiš před listopadem). Dnes takové schůdky vytváří, protože se jim tehdy naučil. Strach a závislost, to byl hlavní rys komunistické struktury moci, v hnutí Ano se opět vrací. Není třeba mít myšlenky a vize, vztah k historii a osobnostem. Kultem Ano a Babiše je úřední a ekonomická moc.

Původní výčet leváren a amorálních triků pana Babiše jsem sem nakonec nedal, dají se snadno dohledat na netu a zabralo by to moc místa. Místo toho bych rád položil nám všem jednoduchou otázku: To opravdu nikomu nedochází (a nevadí), co se tady děje? V přímém přenosu si aktivní komunista usvědčený ze spolupráce s STB bere, co se mu zlíbí a ordinuje zemi prostřednictvím účelové nepolitiky vlastní sobě prospěšné recepty. Salámovou metodou osekává svobody občanů (v tom mu zdatně sekunduje socdem a EU) a čím dál víc řídí zemi jako firmu. Svoji firmu.

A tak máme na hradě chřadnoucího Zemana, který zjevně sám sebe vidí jedoucího na lafetě (otázkou je, jestli ego páně Zemana uveze), v křesle premiéra už se rozvaluje Babiš, člověk, který by v každé jiné zemi zalezl pod koberec, mít na krku jen polovinu leváren, které má na krku on. To je děsivá kombinace, uvážíme-li, kolik skvělých lidí tato země dokáže vyprodukovat.

Mělo by nám to sakra vadit. Mělo by nám vadit, že namísto podpory podnikavosti českého ducha, naší schopnosti tvořit, spojovat a dávat do hry zdravý rozum a srdce, podporujeme mentálního korupčníka a sním spojený úpadek společnosti, který se pochopitelně neprojeví hned. Měli bychom být sakra znepokojeni tím, že se tu na sestavování vlády podílí KSČ a že Zeman bez mrknutí oka podepíše vládu někomu, kdo vlastní (krom jiného) třetinu médií ve státě.

Cinkání klíči je sice trochu infantilní Havlovina, ale já jsem tam tenkrát stál, na zádech čtyřletou dceru a v ruce klíče. Je čas k podobné akci a myslím, že dnešní situace je od té doby nejhorším ohrožením zdravého vývoje společnosti a zachování naděje pro naše potomky, že budou moci žít slušným a svobodným životem. Vy si to nemyslíte?

Pavel Jurutka

blog.idnes.cz

 

« zpět do rubriky