Výroba modelu Hyundai i30 kombi 3. generace byla zahájena. Fotogalerie

Pondělí, 15. 5. 2017, 17:15 - Dnes byla v nošovickém závodě HMMC oficiálně zahájena sériová výroba dlouho očekávaného modelu Hyundai i30 kombi 3. generace.

V pondělí 15. května se v prostoru u konce výrobní linky nošovické automobilky Hyundai odehrál malý ceremoniál se symbolickým odhalením nového vozu Hyundai i30 kombi 3. generace, jehož sériová výroba právě dnešním dnem začíná.

Verzi kombi měly i obě předchozí generace modelu Hyundai i30, a proto se na tuto novinku čekalo opravdu netrpělivě, zejména když byla letos na jaře představena na ženevském autosalonu a její fotografie a videozáběry se rozlétly po celé Evropě, pro kterou je tento model určen – zkonstruován i vyráběn.Hyundai i30 kombi vychází z pětidveřové verze, od které se liší pouze jinak tvarovanou zádí, odrážející se i v jiné boční siluetě a tvaru zadních okének, a výrazně větším zavazadlovým prostorem, který variabilně nabídne 602 až 1650 litrů objemu. Motorizace, převodovky, bezpečnostní a asistenční systémy, to vše zůstává shodné s pětidveřovou verzí.Stejně jako v případě jeho předchůdců, jsou i u nového i30 kombi hlavními evropskými odběrateli země s chatařskou a chalupářskou tradicí, jako je Švédsko, Dánsko nebo Česká republika a Slovensko, v řadě zemí Evropy, nejvíce ve Velké Británii, slouží tisíce vozů i30 kombi ve flotilách místních policejních jednotek a jinde je to zase oblíbené vozidlo taxikářů, a to zejména pro velký vnitřní prostor, špičkovou výbavu, ekonomický provoz a příznivou cenu ve srovnání s hodnotou vozidla.

Další verze vozu Hyundai i30, ostré sportovní „N“, přijde v září a letošní rok bude uzavřen verzí Hyundai i30 fastback v prosinci.redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky