Více sportovnosti a individuality pro BMW X5 a BMW X6

Čtvrtek, 18. 8. 2011, 11:54 - Od podzimu 2011 dodají modelům BMW X5 a BMW X6 ještě více osobitosti a radosti z jízdy nové prvky výbavy, nové barvy karoserie i nové druhy litých kol. Pro oba modely je současně připravena rozšířená nabídka položek z programu BMW Individual. Navíc bude BMW X5 a BMW X6 k dispozici také v provedení Exclusive Edition. Od podzimu 2011 bude možné model BMW X5 xDrive30d vybavit technologií BMW BluePerformance, která zajistí plnění emisních standardů EU6.

Rozšířená výbava a nové možnosti v programu BMW Individual budou od podzimu připravené pro BMW X5 i BMW X6. Kromě nové černé barvy Citrine Black Metallic jsou pro oba modely připravené nové kompozice BMW Individual, kombinující mimořádně kvalitní materiály s dokonalým zpracováním a osobitými barevnými kombinacemi. Součástí kompozice pro BMW X5 je například také sportovní M volant s řadicími páčkami, stejně tak jako kryty nástupních prahů s nápisem BMW Individual.

Od podzimu bude možné oba modely, BMW X5 a BMW X6, poprvé objednat také v provedení Exclusive Edition, které jedinečným způsobem spojuje sportovnost a luxus. Tyto ediční modely lze na první pohled rozpoznat podle speciálních laků Platinum Bronze Metallic (BMW X5) a Mineral Silver Metallic (BMW X6). Uvnitř je pro tyto vozy typický černý strop, výplně z tmavého bambusového dřeva, stejně tak jako černé koberce s jemně šedými lemy. Čalounění elektricky nastavitelných a vyhřívaných sedadel je provedeno světle šedou kůží Nevada s kontrastním černým šitím. Další doplňkovou výbavou jsou nová 20palcová kola s paprsky ve tvaru písmene Y.

Modely BMW X5 a BMW X6 se vyznačují jedinečným spojením obratnosti a dynamiky, které jsou dány nejen vyspělým podvozkem s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive, ale také výkonnými motory se značnou ochotou k vytáčení. Modely BMW X5 xDrive30d a BMW X6 xDrive30d se vznětovým šestiválcem 3,0 l o výkonu 180 kW/245 k však ukazují, že tento model dokáže být také příkladně úsporný. V kombinovaném režimu spotřebuje jen 7,4 l/100 km.

Důraz na minimalizaci škodlivých emisí potvrzuje také pokrokový systém čistění výfukových plynů BMW BluePerformance, který bude od podzimu 2011 k dispozici pro model BMW X5 xDrive30d. Jedná se o systém, který pomocí speciálního zásobníku cíleně redukuje množství oxidů dusíku (NOx) ve výfukových plynech. Vozidla vybavená systémem BMW BluePerformance již nyní splňují emisní standardy normy EU6, jež bude platná od roku 2014. Systém BMW BluePerformance je po celou dobu životnosti automobilu zcela bezúdržbový a nezvyšuje spotřebu paliva výchozího modelu, která činí velmi atraktivních 7,5 l/100 km (emise CO2: 198 g/km).

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky


Přidat komentář

Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.