Střet automobilu s chodcem na Frýdecko-Místecku

Střet automobilu
Střet automobilu
Pondělí, 9. 12. 2019, 10:38 - Posádky ZZS MSK zasahovaly včera, v úterý 3. prosince večer, u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. O střetu osobního vozidla s chodcem na silnici v Návsí byli záchranáři prostřednictvím tísňové linky informováni před tři čtvrtě na devět.

Posádky ZZS MSK zasahovaly včera, v úterý 3. prosince večer, u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. O střetu osobního vozidla s chodcem na silnici v Návsí byli záchranáři prostřednictvím tísňové linky informováni před tři čtvrtě na devět. Na pomoc vyjela ihned posádka rychlé lékařské pomoci z třinecké základny a k zásahu odstartoval i vrtulník LZS z Ostravy.

Osmačtyřicetiletý muž polské národnosti byl po střetu v bezvědomí a přímém ohrožení života. Utrpěl těžká poranění obou dolních končetin a hlavy. Zasahující lékař provedl intubaci dýchacích cest a převedení pacienta na umělou plicní ventilaci. Muž byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, záchranáři zahájili podávání léků dvěma žilními vstupy. Po provedených úkonech byl muž letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě, jeho stav se v době předání lékařům urgentního příjmu jevil jako kritický.

« zpět do rubriky