PSA Peugeot Citroën a General Electric podepsaly dohodu o spolupráci pro rozvoj inovativních řešení

Čtvrtek, 15. 9. 2011, 17:48 - Jean-Marc Gales, generální ředitel pro prodej, marketing a poprodejní servis skupiny PSA Peugeot Citroën, a Ferdinando Beccalli-Falco, prezident GE pro Evropu a severní Asii a generální ředitel GE pro Německo, podepsali dohodu o obchodní a technologické spolupráci, jejímž cílem je nabízet životaschopné ekonomické modely pro elektrickou mobilitu.

GE a PSA Peugeot Citroën hodlají na základě této neexkluzivní a obnovitelné dohody připravit novou nabídku elektrické mobility pro Evropu, díky níž budou zákazníci B2B méně omezovaní současnými vlastnostmi elektrických vozů (dojezd, doba nabíjení, velikost automobilů).  

Obě skupiny mají v úmyslu vytvořit ve Francii „Customer Experience Center“ zaměřené na rozvoj elektrických vozů. Toto centrum bude ideálním místem pro realizaci projektů řešících technologické, obchodní a ekonomické úkoly tohoto odvětví automobilové výroby. GE Energy - Industrial Solutions poskytne infrastrukturu nezbytnou pro realizaci projektu, především nabíjecí stanice a síť potřebných montérů.

Obě skupiny navíc hodlají spolupracovat na obchodní nabídce určené pro zákazníky PSA, v níž se propojí nabídka elektrických vozů s příslušnou nabíjecí infrastrukturou.

Skupina GE jako důkaz svého zapojení do odvětví elektrických vozů vyjádřila záměr zakoupit u PSA Peugeot Citroën do konce roku 2015 až 1 000 elektrických vozů určených pro celou Evropu.

Skupina PSA Peugeot Citroën vyrábí a prodává elektrické vozy značek Peugeot a Citroën od roku 1995 a na konci roku 2010 uvedla na trh modely Citroën C-Zéro a Peugeot i0n. Skupina GE nabízí prostřednictvím společnosti GE Capital a její divize Řízení vozových parků integrované služby pro správu vozových parků a řešení pro financování kamionů a užitkových vozů. GE Energy - Industrial Solutions nabízí komplexní řadu elektrických a inteligentních technologických systémů nutných pro rozvoj a řízení celé infrastruktury pro elektrická vozidla.

Pan Beccalli-Falco při podpisu partnerství prohlásil: „GE s velkým potěšením spojí své obchodní a technologické zkušenosti v oblasti infrastruktury a energetiky s know-how a strategickým postavením PSA v odvětví elektrických automobilů. Chceme-li svým zákazníkům nabízet efektivní řešení, nemůžeme se spokojit jen s tím, že jim poskytneme vůz, ale musíme přemýšlet v širším měřítku a společně jim nabízet kombinovaná řešení, která budou těžit z našich předností a silných stránek.“

Jean-Marc Gales dodal: Naší strategií je nabídnout každému našemu zákazníkovi technologii s nízkými emisemi CO2, která bude přizpůsobena jeho individuální potřebě mobility. Díky dohodě s GE našim zákazníkům především z komerční sféry přístup k elektrické mobilitě značně usnadníme.“

redakce Ostrava Online

« zpět do rubriky