Nový přídavný zámek udělá ze zavazadlového prostoru každé dodávky trezor

Středa, 23. 8. 2017, 3:00 -

Mechanismus zámku je uložen do vysoce odolného pouzdra o homologované výšce 40 milimetrů v lakované úpravě, na dveře nákladového prostoru se kotví v pěti kotevních bodech. Pro odolnost vůči vnějším vlivům je lem zámku chráněn pryžovým těsněním, cylindrická vložka pak prachovou krytkou. Zadní strana zámku je vybavena bezpečnostním nouzovým otevíráním, které umožňuje jeho odemknutí zevnitř zamčeného zavazadlového prostoru.

Zámek je osazený půlvložkou v europrofilu profilu 30/10. Standardně se bude jednat o půlvložku Tokoz Pro, jednu z nejbezpečnějších cylindrických vložek na trhu, která zároveň vyniká vysokou odolností vůči prachu, vodě i nízkým teplotám. Zároveň je možné zapojovat ji jednoduše do systému generálního klíče, což z něj dělá ideální řešení pro fleetová vozidla. Výrobek je rovněž možné osadit systémem Tokoz Tech. V blízké budoucnosti ji pak doplní také mechatronická půlvložka ePRO s řízením multi-level přístupů.

“Zámek koncepčně vychází z našeho osvědčeného a populárního systému Tokoz X Safety Box který je však plně uzpůsoben pro majitele nákladních vozů a dodávek. Kvůli homologaci jsme museli snížit výšku pouzdra na 40 mm a zároveň jsme upravili jeho tvar tak, aby po montáži nenarušil estetiku vozu,” zmiňuje Petr Neuvirt, obchodní ředitel divize zámků a kování Tokoz. “Podařilo se nám vytvořit bytelný bezpečnostní zámek, který bude v kombinaci s vložkou Tokoz Pro velmi odolný proti vnějším vlivům a stane se tak ideálním zabezpečením pro jednotlivce i celé flotily vozidel.”

Tokoz Vanlock, který vůz ochrání v provozu i parkování v garáži by se do prodeje měl dostat v druhé polovině tohoto roku v bílé a černé barvě s předpokládanou cenou kolem 2 200 korun bez DPH bez cylindrické vložky, s vložkou PRO 300 kolem 2 600 bez DPH a s vložkou TECH kolem 2 500 korun bez DPH.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky