Nová Honda CBR1000RR Fireblade

Pondělí, 26. 9. 2011, 9:39 - Společnost Honda v pátek oficiálně představila motocykl CBR1000RR Fireblade pro modelový rok 2012 a oslaví tak 20 let od prvního představení modelu CBR900RR v roce 1991. Nový stroj byl představen souběžně na dvou závodech světového významu: vytrvalostním 24hodinovém závodu v Le Mans ve Francii a na jedenáctém podniku Světového šampionátu superbiků 2011 v italské Imole.

Představení nového stroje fanouškům motoristického sportu se zúčastnili John McGuinness, závodící v Le Mans za tým Honda TT Legends Team, a Jonathan Rea, jezdec týmu Castrol Honda ve Světovém šampionátu superbiků.

John McGuinness, vítěz 17 závodů na Isle of Man TT, k tomu uvedl:

„Pro Fireblade mám opravdovou slabost. Absolvoval jsem na tomto stroji mnoho různých závodů a dosáhl jsem s ním řady úspěchů. S tímto strojem jsou spojeny také některé z nejvýznamnějších okamžiků mé kariéry - od vítězství v závodě TT až po letošní vítězství ve Světovém vytrvalostním šampionátu. Představení nového modelu zde v Le Mans je skvělý nápad a je mi ctí, že jsem byl pro tuto příležitost vybrán právě já. Je také výborné, že tisíce fanoušků závodních motocyklů a strojů Fireblade po celém světě mají dnes příležitost si tento stroj naživo prohlédnout.

Jonathan Rea, jezdec Castrol Honda World Superbike týmu:

„Je mi, jako bych na stroji Fireblade vyrostl. Je skutečnou ikonou mezi motocykly a je to neuvěřitelný pocit mít možnost představit jeho poslední generaci. Stroj vypadá skutečně skvěle a nemohu se dočkat, až ho osobně vyzkouším.”

Hirofumi Fukunaga, hlavní vedoucí projektu 2012 CBR1000RR Fireblade:

“Tento motocykl nabídne všem milovníkům supersportů včetně těch nejzkušenějších jezdců možnost vychutnat si radost z vlastnictví stroje CBR1000RR Fireblade a současně jim poskytne více zábavy a potěšení ze sportovní jízdy než kdykoliv v minulosti - a to jak na silnicích, tak na okruzích.”

redakce Ostrava Online

2012 CBR1000RR - hlavní údaje:

Nový vzhled

Nová příď, hlavní aerodynamický kryt a zadní část tvořené několika vrstvami dodávají stroji CBR1000RR pro modelový rok 2012 agresivnější a dynamičtější vzhled.

Nové zavěšení předního i zadního kola

Poprvé u produkčního stroje se představuje pokročilý nový zadní tlumič dvouplášťové konstrukce, který zajišťuje hladší a přesnější odezvu, skvělé tlumení a přispívá k lepší trakci. Honda CBR1000RR pro modelový rok 2012 je navíc vybavena inverzní 43mm teleskopickou přední vidlicí s technologií Showa’s Big Piston, která nabízí lepší tlumení, lepší přilnavost předního kola a vyšší stabilitu při brzdění.

Inovované nastavení systému vstřikování paliva

Nové nastavení systému vstřikování paliva u řadového čtyřválce se zdvihovým objemem 999 cm3 přispívá k hladší a plynulejší jízdě, a to zejména při malém otevření škrticí klapky.

Nová 12paprsková kola

Ohromující 12paprsková kola z lehké slitiny zajišťují maximální rigiditu, skvěle doplňují nové vidlice, a přispívají tak k lepší ovladatelnosti.

Vylepšené přístroje

Nová Honda CBR1000RR Fireblade je vybavena multifunkčním LCD přístrojovým panelem, který nově obsahuje počítač času na ujeté kolo, indikátor zařazeného rychlostního stupně a ukazatel otáček se 4 režimy zobrazení.

redakce Ostrava Online

 

« zpět do rubriky