Motocykly Harley - Davidson patři mezi Čechy k nejoblíbenějším

Úterý, 16. 1. 2018, 8:13 - Již 115. výročí značky Harley-Davidson doprovodí v České republice velkolepé oslavy. Předpokládá se, že ze 100 tisíc očekávaných návštěvníků bude až 80 % zahraničních hostů z téměř 60 zemí celého světa. Brand však vnímají pozitivně i Češi, jak vyplývá z průzkumu Response:Now. „Celých 86 % všech dotazovaných vnímá značku jako sympatickou a považuje ji za leadra v segmentu silných prémiových značek,“ říká Jaroslav Vavřina, spolumajitel H-D Praha a organizátor oslav 115. výročí Harley-Davidson v Praze.

Češi mají k motocyklům pozitivní vztah, svědčí o tom i znalost jejich značek. Brand Harley-Davidson si přitom dokázala spontánně vybavit téměř třetina všech dotazovaných. „Značka má v naší republice dlouholetou tradici, vždyť český Harley-Davidson Club Praha je nejstarším existujícím H-D klubem na světě a funguje nepřetržitě již od roku 1928,“ vysvětluje pozitivní vztah Vavřina s tím, že podpořenou znalost značky má pak nejvyšší ze všech brandů a zná ji téměř každý.

Známá značka motocyklů představuje pro Čechy především symbol životního stylu, svobody a individuality. Veškeré asociace, které si Češi s Harley-Davidson spojují, jsou kladné. Klíčovými přednostmi je podle dotazovaných design, kvalita, spolehlivost a tradice. „Objevovaly se ale také aspekty jako originalita, svoboda, relax, nebo legendárnost,“ vysvětluje organizátor 115. výročí Harley-Davidson v Praze. Z výzkumu také vyplynulo, že Češi značku H-D jako jedinou spojují s vůdčími respektovanými osobnostmi, které si užívají života.

Ze všech respondentů měla už více jak čtvrtina možnost si Harley-Davidson vyzkoušet na vlastní kůži. „Velice nás potěšilo, že pro šestinu dotázaných by koupě našeho stroje znamenala splnění životního snu,“ raduje se Vavřina a dodává, že bez ohledu na finance a horizont nákupu by koupi tohoto motocyklu zvažovalo téměř 60 % respondentů.

Všichni, kteří se značkou sympatizují, mají možnost navštívit v příštím roce 115. výročí Harley-Davidson v Praze. Od 5. do 8. července 2018 bude na Výstavišti Holešovice k vidění hlavní expozice, další místa oslav budou rozeseta po celé Praze a středních Čechách. Součástí bude i spanilá jízda napříč Prahou nebo největší výstava motocyklů Harley-Davidson v Evropě. 

rerdakce Ostrava Online

« zpět do rubriky