MINI NITE. MINI se představuje netradičně

Středa, 8. 6. 2011, 21:09 - V rámci klubových akcí jsou vozy MINI prezentovány veřejnosti neobvyklou formou. Ve spojení s brněnským klubem Fléda a pražským klubem SaSaZu se několik vozů značky MINI představilo v rámci klubového konceptu MINI NITE v prostorech obou klubů. Návštěvníkům byl nabídnut i další velice bohatý a netradiční program ve stylu MINI tak, aby se mohli v průběhu večera seznámit s duchem značky.

V klubech byl připraven MINI park, bylo možné se projet v MINI na PS3 konzolích, na dámských toaletách bylo líčení ve stylu MINI a návštěvníci mohli vyhrát MINI na víkend. Na závěr večera se hosté měli možnost nechat odvézt domů vozem MINI. Akce se dle návštěvníků klubů setkala s velkým úspěchem a MINI byly hojně využívány. Další takováto příležitost čeká na návštěvníky pražského klubu SaSaZu v sobotu 18. června letošního roku.

Legendární Mini již od roku 1959

První Mini  bylo hrdě představeno světu 26.8.1959 ve všech zemích, v nichž měl výrobce British Motor Corporation (BMC) zastoupení. Jeho uvedení však předcházela zajímavá ekonomická skutečnost. V roce 1956 došlo ke znárodnění společnosti spravující Suezský průplav a ten, vzhledem k okolnostem, zůstal po řadu měsíců uzavřený. Výsledkem byl náhlý nárůst ceny ropy a benzínu.  Zdálo se tedy, že svůj potenciál na trhu budou mít pouze velmi úsporné vozy. Cíl společnosti BMC byl tedy jasný: navrhnout malé auto s nízkou spotřebou paliva. Výsledkem práce byl vůz o hmotnosti přibližně 600 kg ve standardní výbavě. Přesto automobil nabízel dostatečný prostor pro čtyři osoby a dokonce umožňoval řidiči převážet drobná zavazadla. Toto malé a živé vozítko objevila postupně i londýnská smetánka a dokonce se Mini líbilo i samotné královně. Právě tím si tento nový malý vůz získal navždy patřičnou image.

Dalšími milníky bylo zařazení vozu na Rally Monte Carlo, kde již po třech letech (1963) Mini zvítězilo. I tento úspěch dále pozvedl prestiž vozu. Mini si v průběhu let získávalo stále více a více příznivců a tak již v roce 1965 byl prodán první milión vozů. V roce 1972 již tři miliony a v roce 2000 5,3 milionů. Od roku 2001 nová rodina MINI zahrnuje široký výběr vozů a to MINI, MINI Cabrio, MINI Clubman a MINI Countryman. MINI je nejmenší z celé rodiny a MINI Countryman naopak největší s délkou přesahující 4 metry a navíc s pohonem všech kol. MINI je originální, nádherné a rozhodně nepřehlédnutelné v celém spektru automobilů pohybujících se nejen na českých silnicích.

Veronika Jakubcová 

 

 

 

« zpět do rubriky