Fanoušci si v Sosnové užili velkolepé dakarské setkání

Pondělí, 19. 3. 2018, 19:07 -

Sosnová – Naprosto unikátní šanci měli čeští fanoušci rallye Dakar. V neděli se na autodromu v Sosnové u České Lípy uskutečnilo velké setkání českých posádek a techniky věhlasného závodu. Čtvrtý ročník byl, co do obsazení, tím nejsilnějším v historii, když nabídl takřka kompletní sestavu domácích účastníků. A poprvé u toho byly i kamiony severočeské stáje MKR Technology. Do dějiště navíc dorazil i holandský pilot Martin van den Brink.

„Tři roky jsme s termínem bojovali, ale letos to konečně vyšlo. Jsem velmi rád, že jsme mohli být součástí tohoto setkání. Všichni jsme si ho užili, přestože byla strašná zima. Je to opravdu krásná akce, na které se sešlo velké množství fanoušků, kteří milují Dakar. Pro nás je to šance se s nimi potkat a osobně popovídat. Veřejnost si naopak může techniku detailně prohlédnout i osahat, navíc tu oproti závodům není žádný stres,“ byl ze setkání nadšený Mario Kress, šéf konstruktérského týmu MKR Technology, který do Sosnové přivezl dva dakarské speciály Renault Trucks.
 

Fanoušci si prohlédli nejen trambusový kamion K520, ale také speciál s „čumákem“ CBH, zvaný Sherpa postavený pro tým Mammoet Rallysport. Za volant usedl holandský pilot Martin van den Brink a český jezdec Marcel Sítník. Při autogramiádě pak nemohl chybět ani člen dakarské posádky, roudnický palubní mechanik, Daniel Kozlovský, který s fanoušky neúnavně probíral závodní techniku a zodpověděl nesčetně dotazů doprovázených praktickými ukázkami. „Bylo to strašně fajn. Naprosto unikátní příležitost popovídat s fanoušky, protože jinak to v Česku není skoro možné a během závodů na to prostě není prostor. Tady to bylo hodně nenásilné, takové na pohodu,“ podotkl palubní mechanik Daniel Kozlovský.
 

Setkání si užívají také samotní piloti, kteří divákům s kamiony ukázali nejen vysoké skoky, ale také drifty. „Vlastně si můžeme s auty trochu zablbnout. Tady si člověk dovolí úplně jiné věci než při závodech, kde se musíte plně soustředit a koncentrovat na výkon a výsledek,“ řekl spokojeně Martin van den Brink.

Neděle v Sosnové ukázala nejen stávající závodní dakarskou techniku, ale i řadu dalších unikátů v podobě plně funkčních takřka dokonalých replik kamionů. Přivezeny byly i rozkládací Mobilbary.  V jednom se uskutečnila velká autogramiáda všech účastníků, druhý sloužil jako zázemí pro návštěvníky týmu MKR Technology. V mrazivém a větrném počasí přišel vyhřívaný prostor všem vhod. Mnohé překvapila i účast za volantem kamionu všestranného pilota Marcela Sítníka. „S Mariem jsme se potkali na Dakaru jako doprovod a padli jsme si do noty. Osobně jsem byl velmi překvapen, jak se ten kamion chová, má to sílu, krouťák, elegantně to reaguje za plynem. Tyhle akce si užívám, protože jsou pro lidi a jestli se budeme potkávat i jinde je samozřejmě možné,“ tvářil se tajemně Marcel Sítník. A aby překvapení nebylo málo, v Sosnové navíc sám Mario Kress prozradil, že jeho tým chystá pro Dakar 2020 čtvrtý závodní kamion.

dakarské setkání
dakarské setkání
dakarské setkání
dakarské setkání
dakarské setkání
dakarské setkání
dakarské setkání
dakarské setkání
 

« zpět do rubriky